Bundesliga

Lewandowski rozhodl o výhře Bayernu nad Unionem

Fotbalisté Bayernu Mnichov udělali další důležitý krok v cestě za titulem, když vyhráli na hřišti Unionu Berlín. O výhře rozhodl Lewandowski, který ve 40. minutě proměnil pokutový kop.

Bayern

Zdroj : Spox.com

Ve třetí minutě se poprvé ke střele dostal Robert Lewandowski, jeho pokus ale obránci srazili na roh. Domácí Union byl z úvodu poměrně aktivní, střely Bultera ani Ujaha však brankáře Neuera příliš nevylekaly.

V osmnácté minutě poslal Bayern do vedení Müller, gól byl ale po konzultaci s videem odvolán pro ofsajd. Následovalo období nudy, které přerušil srbský stoper Subotič, když ve 39. minutě fauloval ve vápně Goretzku.

K exekuci se postavil Robert Lewandowski a střelou doprostřed branky poslal favorizované hosty do vedení. V závěru první půle ještě domácí dvakrát zahrozili, gólově ale vyšli naprázdno a do kabin se tak šlo za stavu 0:1 pro Bayern.

Do druhého poločasu vstoupil Bayern aktivněji, rána Goretzky ze 49. minuty skončila jen těsně vedle, následně hlavičkoval těsně vedle branky aktivně hrající Benjamin Pavard.

Následovalo období plné nepřesností, především na straně Bayernu, který se hnal za pojistkou v podobě druhé branky. Ta nepřišla ani v 77. minutě, kdy pěknou kombinaci pokazil špatnou nahrávku Coman.

V 85. minutě se Bayern konečně dočkal pojišťovacího gólu. Na krásný centr si naskočil Pavard a nedal brankáři domácích šanci. V nastavení ještě pálil Felix Kroos, Neuer si ale poradil. Bayern tak na půdě Unionu vyhrál 2:0.

Bundesliga

Souček s Coufalem okradeni o bod? Schick pod očekáváním a Sadílek mužem zápasu

Čeští reprezentanti působící v zahraničí nasbírali další minuty a zkušenosti. Reprezentační kapitán Tomáš Souček se svým kolegou Vladimírem Coufalem sahali po bodu proti slavnému Manchesteru United.

Od

Čeští reprezentanti působící v zahraničí nasbírali další minuty a zkušenosti. Reprezentační kapitán Tomáš Souček se svým kolegou Vladimírem Coufalem sahali po bodu proti slavnému Manchesteru United. Patrik Schick s Leverkusenem deklasoval nebohý Augsburg a Michal Sadílek rozhodl gólem zápas proti Willemu II.

West Ham proti Manchesteru United nevyhořel. Byl blízko zisku bodu za remízu 0:0, ale v nastaveném čase rozhodl na Old Trafford o výhře Red Devils Marcus Rashford. Gólu předcházela dost možná přihrávka do ofsajdu, podívejte se sami!

Každopádně gól byl uznán a Manchster United díky výhře, poskočil na 4. místo Premier League právě před Kladiváře. Boj o TOP4 bude pro Hammers ještě hodně tuhý.

Oba čeští reprezentanti dostali od prestižního serveru WhoScored shodné hodnocení 6,58. Každopádně Vladimír Coufal byl stažený v 70. minutě zápasu a na jeho místo přišel Ryan Fredericks.

S výkonem českého beka nebylo na Twitteru spokojeno spousta fanoušků, ale Fredericks nebyl o nic lepší ba naopak. Coufal měl během utkání pouze 54% úspěšnost přihrávek, připsal si 4 získané míče a dvakrát fauloval.

Tomáš Souček vyhrál 4 hlavičkové souboje (třetí nejvyšší počet na hřišti), vytvořil jednu klíčovou přihrávku a dostal se do jednoho zakončení. V defenzivní činnosti zachytil tři přihrávky soupeře a třikrát odklidil míč do bezpečí z nebezpečného prostoru.

Výkon Patrika Schicka

Patrik Schick byl stejně jako Vladimír Coufal vystřídaný v 70. minutě zápasu. Zde to pravděpodobně nebylo z důvodu vyloženě nepovedeného výkonu, ale zápas byl jednoduše rozhodnutý, tak se trenér rozhodl českého forvarda pošetřit a dát příležitost i jiným hráčům.

V 70. minutě totiž Leverkusen vedl už 4:1. Patrik Schick se v utkání gólově neprosadil, ale i přesto, že měl pouze 22 dotyků s míčem, tak se dostal hned čtyřikrát do zakončení.

Od WhoScored dostal Schick za svůj výkon rating 6,73. Jeho Bayer Leverkusen vyhrál 5:1 a v tabulce Bundesligy se Werkself nachází na třetím místě.

Muž zápasu Michal Sadílek

Individuálně se nejvíce zadařilo Michalovi Sadílkovi. Vstřelil svůj první gól za Twente a ještě to byl zásah, který rozhodl o tenké výhře 1-0 nad Willemem II.

Od prestižního serveru dostal Sadílek krásný rating 8,58 a byl vybrán jako muž zápasu. A to nejen díky vstřelené brance! 22letý český reprezentant měl ze všech hráčů, kteří odehráli více než 50 minut zápasu, největší úspěšnost přihrávek téměř 91%.

Ku svému malému vzrůstu vyhrál dokonce nejvíce hlavičkových soubojů na hřišti (7) a to měří pouhých 169 cm! Co se týká defenzivní práce, tak pro Twente získal hned 4 míče, dvakrát v obranném souboji noha na nohu a dvakrát zachytil přihrávku soupeře.

Zdroje: WhoScored, Livesport, Anton Ferdinand, West Ham United

Bundesliga

Náznak odchodu Patrika Schicka? Leverkusen oznámil příchod nového útočníka

Bayer Leverkusen na sociálních sítích oznámil příchod nového útočníka. Od nové sezóny bude barvy německého celku hájit íránský reprezentant Sardar Azmoun. Znamená to odchod Patrika Schicka?

Modla českých i německých fanoušků je pravděpodobně na odchodu. Napovídá tomu akvizice nového hrotového útočníka Sardara Azmouna, který se porýnskému klubu upsal do roku 2027.

Íránský reprezentant momentálně působí v Zenitu Petrohrad, kde je hráčem číslo jedna na své pozici. V minulé sezóně se mu povedlo vstřelit hned 19 branek.

Azmoun válí i v reprezentaci, kterou svými výkony táhne na třetí Mistrovství světa v řadě. Na tom posledním Írán skončil ve skupině v těsném závěsu za Portugalskem.

Leverkusen bude mít Sardara Azmouna k dispozici až po expiraci jeho stávajícího kontraktu v Zenitu Petrohrad. V létě tedy odejde do Německa zadarmo.

„Jsme rádi, že jsme dotáhli tento transfer. Sardar Azmoun je již několik let jedním z nejlepších střelců ruského fotbalu. Se Zenitem vyhrál mistrovský titul tři roky po sobě a pravidelně hrál Ligu mistrů,“ řekl k podpisu smlouvy sportovní ředitel Bayer 04 Simon Rolfes.

„Náš útok s ním získá extra kvalitu. Sardar učiní náš útok ještě nepředvídatelnějším a silnějším,“ dodal Simon Rofles.

„Je pro mě neuvěřitelně vzrušující, že budu moci brzy hrát Bundesligu. A jsem přesvědčen, že se svými fotbalovými schopnostmi tým ještě vylepším, řekl Azmoun po transferu.

Podpis nového hrotového útočníka nahrává otázce ohledně odchodu druhého nejlepšího střelce Bundesligy Patrika Schicka.

Zdroje: Bayer Leverkusen, Livesport, SkySports

Bundesliga

Andreas Vindheim při svém prvním startu za Schalke skóroval!

Přišel, viděl, skóroval! Tak by se dalo zatím popsat angažmá Andrease Vindheima v druholigovém německém Schalke. Hned v prvním utkání totiž vstřelil gól do sítě Aue a na další asistoval.

Ze Sparty odešel po sérii prosezených zápasů na lavičce. Mnoho fanoušků považovalo tento transfer při nízké zápasové vytíženosti norského obránce za povedený.

V souboji proti Aue dostal Vindheim poprvé důvěru trenéra Dimitrose Grammozise a to hned v základní sestavě.

Nezklamal. V úvodu zápasu sice dostal žlutou kartu, ale tu odčinil hned dvakrát. Ve 38. minutě totiž zvyšoval po gólu Teroddeho na 2:0. Ve druhém poločase dokonce asistoval na gól Dannyho Latzy.

Pokud bude Vindheim ve svých výkonech pokračovat, tak svého soka Reinholda Rantfla do hry již nepustí. Ve hře je také trvalý přestup do německého celku, který má na Vindheima opci.

Zdroj: Schalke 04