Spojte se s námi

Bundesliga

Leverkusen šlape s novými posilami skvěle. Bohužel v podstatě bez českých fotbalistů, kteří se nechytají

Leverkusen se pod Xabi Alonsem neskutečně zvedl a po přivedení řady posil v letním přestupovém období jejich forma ještě vygradovala. Bohužel pro české fanoušky to není za asistence českých legionářů.

Publikováno

dne

Leverkusen se pod Xabi Alonsem neskutečně zvedl a po přivedení řady posil v letním přestupovém období jejich forma ještě vygradovala. Bohužel pro české fanoušky to takřka není za asistence českých legionářů.

Mnohdy se klubům ze začátku sezony daří skvěle, protože mají lehký los, ovšem ligový ročník odstartoval Bayer s RB Lipskem a Mönchengladbachem. Oba tyto duely zvládl za tři body a v každém nastřílel tři góly.

Vyhrát se svěřencům trenéra Alonsa podařilo i v následujícím duelu s Darmstadtem a body ztratil až minulý víkend v souboji s Bayernem Mnichov, který skončil 2:2.

Ještě lépe pak dopadl jejich úvodní duel v DFB-Pokalu s Teutonií, který smetl Leverkusen 8:0. Na vítězství se podílel i Adam Hložek, který naskočil na pouhých 20 minut, ale vstřelil během nich dva góly a připsal si i jednu asistenci.

Zrovna tak se povedl německému celku vstup do Evropské ligy, když ve čtvrtek smetl Hacken výsledkem 4:0. V tomto utkání jsme v brance poprvé viděli Matěje Kováře. Vše tak vypadá naprosto perfektně a Leverkusen míří hodně vysoko!

Daří se pak především největšímu konkurentovi Patrika Schicka Victoru Bonifacovi, jenž přišel v létě za necelých 21 milionů eur z klubu Union SG, a v šesti zápasech má na svém kontě šest gólů a tři asistence.

Po zranění se do skvělé formy dostal také Florian Wirtz, posila Jonas Hofmann taktéž ve svých 31 letech hraje ve vynikající formě a pro Adama Hložka tak nezbývá příliš prostoru na hřišti, když ve 4 ligových zápasech odehrála dohromady pouze 20 minut.

Návrat Schicka na trávník pak bude zřejmě ještě složitější. Na druhou stranu se dá očekávat, že jak Boniface, tak Wirtz budou detailně skautováni evropskými velkokluby a nikdo by se nemohl divit, kdyby třeba už příští léto zamířili oba jinam.

Uvidíme však, zda všem zmíněným vydrží forma a především zdraví. Leverkusen však vypadá velmi dobře a dá se od něj očekávat zajímavé umístění jak v Bundeslize, tak v pohárech.

Zdroj: Transfermarkt, Bundesliga

Reklama

Oblíbené