Spojte se s námi


Bundesliga

Leverkusen se zajímá o vycházející hvězdu z Anglie! Změní Adam Hložek v létě angažmá?

Leverkusen míří za vůbec prvním titulem v historii Bundesligy. V rámci Evropské ligy má nakročeno do semifinále, neboť v úvodním čtvrtfinálovém duelu porazil West Ham poměrem 2:0. Dá se proto očekávat, že v letním přestupovém období bude německý celek velmi lákavou destinací.

Publikováno

dne

Leverkusen míří za vůbec prvním titulem v historii Bundesligy. V rámci Evropské ligy má nakročeno do semifinále, neboť v úvodním čtvrtfinálovém duelu porazil West Ham poměrem 2:0. Dá se proto očekávat, že v letním přestupovém období bude německý celek velmi lákavou destinací.

Již v neděli může Leverkusen oslavit zisk mistrovského titulu. V cestě mu bude stát Werder Brémy, v případě neúspěchu však může mít mužstvo Xabiho Alonsa dalších pět pokusů. Stačit by mu ale mohlo také jakékoliv zaváhání Bayernu Mnichov.

Je tedy velmi pravděpodobné, že české trio Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář se dočká mistrovského titulu. Vyloučen rozhodně není ani úspěch v domácím poháru či na evropské scéně.

V letním přestupovém období by tak mohl být celek španělského kouče Xabiho Alonsa velmi vyhledávanou destinací. Velkým lákadlem může být rovněž i účast v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů.

Podle anglického zdroje TEAMtalk by měl být Leverkusen jedním ze zájemců o služby Crysencia Summervilla z druholigového Leedsu United. I díky jeho výkonům se výběr trenéra Daniela Farkeho pokouší o návrat mezi anglickou elitu.

Dvaadvacetiletý Nizozemec v aktuálním ročníku vstřelil sedmnáct gólů, ke kterým přidal i osm asistencí. Fotbalista, jenž nejčastěji nastupuje na pozici levého křídla, je tak nejproduktivnějším hráčem celého týmu.

Jedná se tedy o potenciální konkurenci pro Adama Hložka. Kromě Leverkusenu se však o vycházející hvězdu mají zajímat také Liverpool, Tottenham či Chelsea. Přestupová částka by se mohla pohybovat ve výši okolo 40 milionů liber.

Budoucnost Adama Hložka

Adam Hložek v aktuálním ročníku Bundesligy zasáhl do 22 zápasů, nicméně odehrál v nich pouze 355 minut. V utkání s Unionem Berlín si navíc přivodil zranění kotníku a chybět by měl několik týdnů.

Budoucnost bývalého hráče Sparty tak zůstává nejistá. Vše by se mohlo vyřešit po letním mistrovství Evropy hraném v Německu, kam rodák z Ivančic odcestuje s výběrem trenéra Ivana Haška. Ve hře rozhodně zůstává i možnost hostování, jenž by mu přineslo větší herní minutáž.

Zdroj: TEAMtalk, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.