Spojte se s námi


Evropská liga

Leverkusen se přiblížil postupu do semifinále Evropské ligy! Doma porazil West Ham 2:0, nastoupili i čtyři Češi

Šlágrem čtvrtečního večera byl souboj Bayeru Leverkusen s West Hamem, který nabídl střetnutí čtyř českých fotbalistů. Hezký fotbal si oba týmy zřejmě schovaly na odvetu, na gól jsme si museli počkat až do 83. minuty, kdy rozhodl Jonas Hofmann.

Publikováno

dne

Šlágrem čtvrtečního večera byl souboj Bayeru Leverkusen s West Hamem, který nabídl střetnutí čtyř českých fotbalistů. Hezký fotbal si oba týmy zřejmě schovaly na odvetu, na gól jsme si museli počkat až do 83. minuty, kdy rozhodl Jonas Hofmann.

Bayer Leverkusen šel do zápasu v roli velkého favorita. Aby také ne, když v sezoně 2023/24 dosud neokusil pachuť porážky. V poklidu si jde za německým titulem a rád by pozvedl nad svou hlavu i trofej Evropské ligy.

Oproti tomu West Ham podává proměnlivé výkony i výsledky a v Leverkusenu to pro něj bylo spíše o tom uhrát nadějný výsledek směrem do odvety, která se hraje hned další týden.

První šanci zápasu měli hosté, Mohammed Kudus vypálil na hranici velkého vápna, avšak brankář si s jeho ranou poradil. Podobné tobylo i ve 20. minutě, tentokrát se ale po hezké střele Alejanda Grimalda ukázal Lukasz Fabianski.

Svou příležitost na gólměl i český útočník Patrik Schick, jenž po půlhodině hry vypálil k tyči, avšak Fabianski odmítl inkasovat a na místě byl opět včas.

West Ham se krátce poté dožadoval pokutového kopu, sudí ale neodpískal a první poločas tak gól nenabídl. Rozhodně se ale nedá říci, že ten druhý by byl o moc více atraktivní.

Oba týmy měly dílčí šance, hrálo se spíše od vápna k vápnu a brankáři se příliš nezapotili. V 71. minutě ale musel ukázat své kvality Fabianski, který na břevno vyrazil slibnou hlavičku Schicka.

Na první gól si fanoušci na stadionu počkali do 83. minuty, kdy se k odraženému balonu dostal střídající Jonas Hofmann a střelou z první propálil vše, co mu stálo v cestě.

A Leverkusen nepřestával v tlaku. Gól je rozproudil a nakonec jsme viděli ještě jednu branku, o kterou se svou hlavičkou postaral Victor Boniface. Leverkusen tak do odvety odveze vynikající náskok.

Zdroj: Evropská liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.