Spojte se s námi


Bundesliga

Leverkusen pokračuje ve skvělé formě. Kde až se zastaví?

Každý fanoušek fotbalu, který se lehce věnuje i zahraničnímu fotbalu, určitě zachytil skvělou formu Bayeru Leverkusen. Českého fanouška zamrzí, že se na úspěchu více nepodílí Adam Hložek, nebo (věčný) marod Patrick Schick. Za zatím úspěšnou sezonou stojí především španělský trenér Xabi Alonso, jemuž se podařilo vytvořil výjimečný tým.

Publikováno

dne

Každý fanoušek fotbalu, který se lehce věnuje i zahraničnímu fotbalu, určitě zachytil skvělou formu Bayeru Leverkusen. Českého fanouška zamrzí, že se na úspěchu více nepodílí Adam Hložek, nebo (věčný) marod Patrick Schick. Za zatím úspěšnou sezonou stojí především španělský trenér Xabi Alonso, jemuž se podařilo vytvořil výjimečný tým.

Skvělé přestupové okno

V Leverkusenu přes léto proběhla menší obměna. Kufry si musely balit opory Mitchel Bakker a Moussa Diaby. Na těchto dvou hráčích německý celek utržil skvělých 65 milionů eur. Především u Diabyho se velký přestup očekával už delší dobu. Bakker se stěhoval hlavně kvůli tomu, že Alonsovi neseděl do plánů. Na hostování odešel i útočník Sardar Azmoun.

Finance, které se objevily na účtu vedení, tam nicméně dlouho nezůstaly. Alonso nakoupil hráče přesně zapadající do jeho systému. Granit Xhaka přišel za 25 milionů eur z Arsenalu a udržuje v týmu určitou stabilitu mezi útokem a obranou. Skvělý přestup upekl Leverkusen zadarmo, když přišel levý krajní obránce Alejandro Grimaldo a samozřejmě nesmíme zapomenout na kanonýra Victora Boniface.

Viktor Boniface jako ofenzivní tahoun

Nigerijský střelec přišel z belgického Royale Union SG pouze za 20,5 milionu eur. Proč pouze? V letošní sezoně si připsal již 11 gólů, 6 asistencí, a to vše v pouhých 17 zápasech, do kterých zasáhl ve všech soutěžích. Bohužel pro něj je na prvním místě tabulky střelců Bundesligy nedostižný Harry Kane, který již dosáhl na číslo 18.

Na vrcholu Bundesligy

Leverkusen se po 12 kolech nachází na samém vrcholu německé Bundesligy. V průběhu sezony tým pod vedení Xabiho Alonsa ztratil body pouze za remízu s Bayernem Mnichov, tudíž nikdo v týmu stále nezažil prohru. Když už nepálí Boniface, tak umí zaskočit například i Grimaldo, který se trefil už 7x.

První místo ve skupině Evropské ligy

Jak se dalo očekávat ještě před výkopem prvního kola, Leverkusen proplouvá Evropskou ligou jako nůž máslem. Ve skupině s Karabachem, Molde a Hackenem nemá konkurenci. V úvodních 4 kolech neztratil jediný bod a pyšní se skóre 12:2. Německý celek je navíc jediný 100% tým v celé soutěži! Navíc právě zde chytá zápasy Matěj Kovář, který získává skvělou herní praxi.

Leverkusen řečí čísel

Během letošní sezony Leverkusen odehrál 17 zápasů a z předchozích slov je jasné, že bilanci má vynikající. Jen pro rekapitulaci, 16 výher, 1 remíza a žádná prohra. Většina zápasů navíc končí vyšším gólovým rozdílem, nenajdeme 2 zápasy v řadě, které by skončily jen jednogólovým rozdílem. Celkové skóre tak proto čítá 62 vstřelených a pouze 14 obdržených gólů.

Pokud Leverkusen bude ve vynikajících výkonech pokračovat a nebude si připisovat zbytečné ztráty s menšími týmy jako tomu bylo v minulých letech, může ukončit nadvládu Bayernu Mnichov. Žádný jiný tým, když nebudeme počítat loňský Dortmund, který však těžil ze ztrát bavorského celku, neprocházel tak lehce Bundesligou jako právě letos Bayer.

Zdroj: Bundesliga, Bayer Leverkusen

Reklama

Oblíbené