Leverkusen ovládl zápas o 3. místo v tabulce a předběhl Mönchengladbach v cestě za Ligou mistrů

Největší šlágr 27. kola Bundesligy byl duel domácí Borussie Mönchengladbach a Bayeru Leverkusen. Jelikož mezi týmy v tabulce panoval pouze dvoubodový rozdíl, šlo o hodně. Ve vypjatém duelu o 3. místo ale nakonec kraloval hostující Leverkusen.

Zdroj: Pixabay

Leverkusen nastoupil do utkání již tradičně ve formaci se třemi stopery, kteří od začátku zápasu předváděli zodpovědný výkon. Na hrotu se opět kvůli absenci Vollanda objevil Kai Havertz a na křídlech se pohyboval Diaby s Bellarabim.

Mönchengladbach přišel s formací 4-2-3-1, ve které figuroval na hrotu osamocený Pléa. Toho pak z levé strany doplňovala hvězda Borussie Thuram.

Hostí pod vedením kouče Petera Bosze vstoupili do zápasu aktivněji a již v 7. minutě šli po krásné přihrávce Bellarabiho zásluhou Kaie Havertze do vedení. Ten tak po nucené pauze vsítil již jeho třetí branku a otevřel skóre zápasu.

Leverkusen nadále kontroloval hru a v 24. minutě málem zvýšilo náskok “Lvů” opět duo Bellarabi – Havertz, jenže k zakončení nakonec nedošlo. Na závěr poločasu se ještě po rohovém kopu dostal do šance Thuram, ale srovnat nedokázal.

Hostující tým tak mohl jít s poklidem do šaten, jelikož si během 1. poloviny hracího času udržel 60% držení míče a útočnou čtveřici domácích hlavně díky spolehlivé obraně téměř k ničemu nepustili.

Po poločase však byla Borussia jako znovuzrozená a co zahodil Bensebaini, minutu předtím napravil Thuram, když se po Sommerové rozehrávce a skvělému prvnímu dotyku právě Thurama dostal k balónu Pléa a francouzskému spoluhráči připravil gólovou příležitost, 1:1.

Odpověď Leverkusenu na sebe však nenechala dlouho čekat a z penaltového puntíku se v 56. minutě prosadil opět Kai Havertz, který si tak připsal již 10. gól v letošní sezoně Bundesligy.

Skóre zápasu nakonec v 80. minutě po standardní situaci uzavřel svým prvním bundesligovým gólem sezóny Sven Bender, kterému přichystal přesný centr na hlavičku Kerem Demirbay.

Zápas tedy skončil 1:3. Leverkusen si z venkovního hřiště odváží veledůležité 3 body a posunuje se na 3. příčku v tabulce, čímž se konečně dostává na místo zaručující kvalifikaci do následujícího ročníku Ligy mistrů.

Použité zdroje: One Football