Spojte se s námi


Bundesliga

Leon Goretzka aneb „budoucí“ motor Německého národního týmu

Publikováno

dne

Při sledování Konfederačního poháru v Rusku mě zaujal jeden německý talent, který svým výkonem vyčníval nad ostatní. Byl to záložník Schalke Leon Goretzka.

Tento 22letý záložník strávil celé své fotbalové dětství v Bochumi, kde se i narodil. Za Bochum navíc stále hrají i jeho dva bratři, kteří nastupují za CSV Bochum III. Odkud v roce 2013 putoval za 3.25 milionů eur do Schalke, kde byl v uplynulé sezóně jedním z nejlepších hráčů. Celkově letos za Schalke odehrál 41 zápasů, ve kterých nastřílel 8 gólů a na dalších 6 nahrál.

Předností má tento mladý talent mnoho, ale tou nejdůležitější je jeho všestrannost a skvělá technika. Dokáže skvěle pracovat i svojí slabší levou nohou, což dává trenérům velkou variabilitu při skládání základní sestavy.

I přes své skvělé defenzivní schopnosti podporoval Goretzka v uplynulé sezóně v Schalke především útočníky. Podobnou roli mu dává i trenér národního Německého týmu Joachim Löw, kde se společně s Julianem Draxlerem stará o to, aby byl útok zásoben kvalitními přihrávkami. Oba se navíc znají velmi dobře, jelikož spolu strávili nějaký čas v Schalke.

Německý reprezentant je jeden z největších univerzálů mezi mladými talenty a je pro mě velkou záhadou, proč Bayern sáhl po Corentinu Tolissovi z Lyonu místo tohoto mladíka.

Leon Goretzka prošel prakticky všemi Německými výběry a v současnosti je s národním týmem na Konfederačním poháru v Rusku, kde odehrál skvěle hned první zápas proti Austrálii, v němž dokázal vstřelit jeden gól a na druhý nahrát.

Je to zkrátka motor týmu, který věřím, že za pár let, možná už letos bude nastupovat v jednom z nejlepších týmů na světě.

Reklama

Oblíbené