Spojte se s námi

Fotbal

Legendární duo Tittelbach a Poulíček. Připomeňte si jejich nejlepší hlášky

Komentování jakéhokoliv sportu není žádná sranda. Ovšem duu Pavel Poulíček – Václav Tittelbach to skutečně nešlo. Jejich komentování ať už fotbalu či hokeje udělalo Televizi Nova hodně špatnou reklamu. A zanechalo několik legendárních hlášek.

Publikováno

dne

Komentování jakéhokoliv sportu není žádná sranda. Ovšem duu Pavel Poulíček – Václav Tittelbach to skutečně nešlo. Jejich komentování ať už fotbalu či hokeje udělalo Televizi Nova hodně špatnou reklamu. A zanechalo několik legendárních hlášek.

Začněme třeba u hokejového utkání Česka s Rakouskem. Pavlu Poulíčkovi tehdy počty moc nešly. „A góóóóól! 2:0, 3:0, tedy 4:0!“ zahlásil tehdy komentátor.

Matematika zřejmě nebyla Poulíčkova silná stránka a podruhé to tak nechal na divácích. „No a jaká doba dělila oba góly? Na hodinách je 3:28, rozdíl si spočítejte sami,“  nechtěl se do počtů zamotávat Poulíček.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Občas k tomu připadl i nějaký ten přeřek. Když na hokejovém mistrovství světa 1999 měl český tým výhodu, Poulíček si spletl, kam vlastně Čechmánek jede. „Budeme hrát přesilovku, Čechmánek už spěchá na trestnou lavici,“ spletl se komentátor.

Jeho kolega Václav Tittelbach měl zase problémy se zakázaným uvolněním. Legendární je tak jeho hláška: „Je to zakázané.. nedovolené… přes všechny čáry…icing…a puk jde zpátky před Hniličku.“

Tittelbach měl občas dar vidět něco, co ostatní nikoliv. „Tam jste viděli krásnou střelu Davida Výborného, ke které se nedostal,“ zahlásil jednou komentátor.

V 17 letech už hrál za U17

Ikonické jsou i komentáře z fotbalových zápasů.Tam už naopak Tittelbach měl zrak horší. „Aha, tak Tomáš Rosický je ještě na hřišti, zrovna jsem ho viděl zahrávat rohový kop,“ informoval legendární komentátor.

„Toto je Pavel Besta, kterému se stalo zvláštní zranění, když šlápl na zahradě na hrábě. Úplně stejné zranění se stalo před lety René Bolfovi, když přenášel kočárek a udělal si výron,“ vyprávěl jednou Tittelbach.

Počty přitom nebyly silnou stránkou ani u Tittelbacha. „Lokvenc dal dva góly v Makedonii, jeden Finsku a teď Andoře, takže tři zápasy, tři góly…,“ vypočítával komentátor. „Lima hraje svůj jubilejní 42. zápas,“ vytvořil Tittelbach nové jubileum.

Kromě matematiky tomuto duu občas dělal problém i zeměpis. „Chorvatům se na minulém mistrovství Evropy dařilo, v základní skupině mimo jiné porazili Jihoafrickou republiku,“ hlásil Tittelbach zřejmě změnu v nasazování na turnaje.

A pamatujete si fotbalistu Cimirotiče? Ten měl totiž v mládeži slušně našlápnuto, když byl posunutý do… své kategorie. „Cimirotič je opravdu slovinská hvězda. Vždyť už v 17 letech hrál za slovinskou sedmnáctku,“ vychválil ho jednou Tittelbach.

V komentování fotbalových přenosů se ale nenechal zahanbit ani Poulíček. „Akce Sparty jsou efektivnější, byť bez gólového efektu,“ hodnotil jednou duel letenských.

Zápas naruby

Asi největší trapas přitom přišel hned při prvním televizním přenosu z fotbalové ligy, který nově vzniklá televize Nova v roce 1994 vysílala. Nova tehdy ještě neměla přenosový vůz, tak si ho půjčila. Nebyl kvalitní a došlo k poruše. Obraz šel, ale ztratil se zvuk. Václav Svoboda, který byl v Brně, komentoval „do zdi“.

V pražském studiu tak nastala panika a ke komentování poslali Poulíčka s Tittelbachem. Když hned v první minutě hostující sparťan Siegl vstřelil gól, diváci u televize místo toho slyšeli: „A Brno vede, to je překvapivý začátek!“ Poulíčka totiž zmátlo, že Sparta hrála netradičně v bílých dresech, Brno mělo červené. 

Ještě chvíli komentovalo duo zápas „obráceně“ než ve čtvrté minutě Tittelbach prohlásil: „Myslím, že to vypadá, že to byla Sparta, která dala gól.“ Trapas už byl ale na světě.

Duo ale u fotbalu zůstalo a zapsalo několik dalších památných hlášek, jako třeba tu o velice netradičním počasí. „Je tu ideální fotbalové počasí, 15 stupňů, i když hodně fouká a je silný vítr…,“ informoval jednou diváky Tittelbach.

Nebo třeba situaci, kdy rozhodčí převracel pravidla. „Sudí Puček vytáhl červenou kartu, aby mohl Baránkovi ukázat žlutou,“ zmátl diváky komentátor.

Zdroj: Nova, Youtube

Reklama

Oblíbené