Spojte se s námi


Fotbal

Lazio se postavilo za své hráče, kouč Sarri vyhrožoval na tréninku fanouškům

Publikováno

dne

Od rána se v Itálii řeší zejména jedna konkrétní věc. Spor ultras Lazia s jednou z nových klubových posil. Mimo to je ale pravidelně obětí urážek ještě jeden hráč římského celku, toho se Sarri na tréninku zastal.

Lazio řeší nemalý problém. Ultras se totiž zlobí na novou posilu, obránce Elseida Hysaje. Ten se prezentoval písní Bella Ciao, která v minulosti byla využívána jako antifašistická hymna. Dnes je ve světovém měřítku brána jako hymna za svobodu.

Fanoušci se ihned snažili hráče konfrontovat osobně, navštívili restauraci i hotel, kde tým pobýval.

V průběhu pondělní noci pak na jednom z mostů v Římě roztáhli transparent s jasným vzkazem: „Hysaj je červ, Lazio je fašistické!“

Nutno zmínit, že příznivci Lazia se k fašismu velice hrdě hlásí a projevy různých druhů nenávisti či diskriminace nejsou nikterak ojedinělé.

Za hráče se postavil nejen kouč Maurizio Sarri, ale také klub. Lazio na svých stránkách ostře odsoudilo nejen tento transparent. „Není to poprvé, co se něco takového stalo. Nikdy nebudeme na straně těch, kteří popírají hodnoty sportu,“ stojí ve vyjádření na klubovém webu.

Lazio si je vědomé toho, že tito fanoušci maximálně poškozují nejen klub, ale i fanoušky, kteří mají jiné postoje.

Nicméně Hysaj není jediný, kdo má s fanoušky spory. Od svého příchodu v létě 2020 je má také Vedat Muriqi, kterého fanoušci uráží i během zápasu. Důvod? Opět politika.

Muriqi se nebojí o politice mluvit, své postoje dává veřejně najevo. Nyní se jej na tréninku zastal kouč Sarri.

„Jestli proti němu budete něco říkat, vyhodím vás,“ vzkázal Sarri zcela jasně příznivcům, kteří přihlíželi tréninku Lazia.

Zdroj: ESPN, Lazio Řím

Reklama

Oblíbené