Lasery? Věděli jsme o tom. Byla to asi jediná kaňka, jinak skvělé prostředí a atmosféra, řekl Trpišovský

Slavia měla těžký boj o postup do závěrečného kola Evropské konferenční ligy, řecký Panathinaikos ale nakonec vyřadila po výsledcích 2:0 a 1:1. V odvetě ti ale zápas výrazně znepříjemňovali fanoušci, kteří hráčům svítili lasery do očí. Co na to řekl trenér Trpišovský?

Slavia měla těžký boj o postup do závěrečného kola Evropské konferenční ligy, řecký Panathinaikos ale nakonec vyřadila po výsledcích 2:0 a 1:1. V odvetě jí ale zápas výrazně znepříjemňovali fanoušci, kteří hráčům svítili lasery do očí. Co na to řekl trenér Trpišovský?

Slávisté věděli, že na horké řecké půdě je nečeká nic snadného. To se potvrdilo od prvních minut, kdy se mohli domácí dostat do vedení a zápas sešívaným dost znepříjemnit.

Pražský celek nestíhal a valil se na ně jeden útok za druhým. Díky Aleši Mandousovi ale vydržel poločasový stav 0:0 a následně se výkon Slavie zlepšil.

Ovšem v utkání se stalo něco, co je naprosto nepřijatelné. Několik fanoušků řeckého týmu totiž oslňovalo hráče Slavie zelenými lasery do očí. Co k tomu řekl trenér Jindřich Trpišovský?

„Věděli jsme o tom. Jednak to probíhalo už během rozcvičení, za druhé jsme to viděli už na přenosech třeba z loňské sezony. Připravovali jsme se na to, i když se na to moc nijak připravit nedá. Asi spíš hráči musí říct, jak nepříjemné to pro ně je.

Bavili jsme se s nimi ale po rozcvičce a říkali, že je strašně nepříjemné, když vám přímo do očí svítí ostré světlo. Jediná šance byla rychle uhýbat, nedívat se do jednoho místa dlouhou dobu, měnit směr, kam se díváte.

Byla to asi jediná kaňka, jinak skvělé prostředí a atmosféra, úžasná kulisa. Tohle je jediná kaňka, za mě se s tím ale asi nic dělat nedá,“ řekl na tiskové konferenci.

I přes toto nevhodné a nebezpečné chování Slavia postupuje do posledního kola, kde vyzve polský Raków. Vzhledem ke vzdálenosti se dá i na venkovním zápase očekávat velká podpora sešívaných fanoušků.

Zdroj: SK Slavia Praha