Lasery jsou nepříjemné, při přímém kopu na mě svítily dva nebo tři. Doufám, že už to nikdy nezažiju, řekl Mandous

Pražská Slavia to dokázala. Ačkoliv odveta s Panathinaikosem nebyla žádným lehkým soustem, po remíze 1:1 postupuje do závěrečného předkola, kde se utká s polským Rakówem. Co po utkání řekl brankář Aleš Mandous?

Náskok 2:0 z úvodního zápasu se zdál jako pohodlný a mnozí slávističtí fanoušci o postupu nepochybovali. I ti ale rozhodně měli v průběhu zápasu obavy.

Slavia totiž svého soupeře pouštěla mnoho šancí a za bezgólový poločas můžou spoluhráči děkovat vynikajícímu Aleši Mandousovi. Ten svého soupeře několikrát vychytal a inkasoval pouze jednou.

„Prostředí bylo velmi náročné, soupeř kvalitní. Věděli jsme, že to bude úplně jiný zápas než u nás a to se potvrdilo hned od prvních minut. Zamknuli nás, měli šance. Jsme rádi, že jsme přežili první poločas a potom jsme i přes ten inkasovaný gól dohrávali takticky,“ řekl Mandous v rozhovoru pro klubový web.

Během utkání měl i on velké potíže s lasery, které na hráče pouštěli fanoušci. Na Mandouse svítili zejména při přímém kopu, který by se těžko chytal, pokud by byl lépe umístěný.

„Je to nepříjemné, při přímém kopu na mě svítily dva nebo tři. Úplně jsem se s tím nesžil, takže doufám, že už to nikdy nezažiju,“ dodal.

K postupu do skupinové fáze chybí už jen jeden krok, a to vyřazení polského Rakówa. Sešívaní se nicméně musí soustředit i na ligu, o víkendu cestují do Jablonce.

Zdroj: SK Slavia Praha