Spojte se s námi


Fotbal

Lapí Manchester United do své sítě Lautara Martíneze? Pro Erika ten Haga by byl ideálním řešením

Hlavním cílem Manchesteru United pro letní přestupové období bude bezpochyby útočník, kterým by se mohl dle serveru Fichajes stát Lautaro Martínez, jenž už kroutí v Interu Milán svoji pátou sezonu.

Publikováno

dne

Hlavním cílem Manchesteru United pro letní přestupové období bude bezpochyby útočník, kterým by se mohl dle serveru Fichajes stát Lautaro Martínez, jenž už kroutí v Interu Milán svoji pátou sezonu.

O nutnosti příchodu útočníka do Manchesteru United bylo jasno ihned po odchodu Cristiana Ronalda. Jenomže v zimním přestupovém období přivedl Erik ten Hag se svým týmem pouze Wouta Weghorsta, který se velmi mile řečeno neosvědčil.

Nizozemský útočník ještě ve 12 ligových zápasech nevstřelil ani jednu branku, celkově je pak jeho bilance za Red Devils 25 zápasů – 2 góly a 3 asistence. V posledních zápasech už navíc nastupuje nanejvýš na pár minut a to, že na Old Trafford pokračovat nebude, je již nějakou dobu téměř jisté.

Ten Hag již se svým týmem bedlivě sleduje situaci na trhu a vyhlíží nejlepší možnou variantu do útoku. Server Fichajes nyní přišel s informací, že již manchesterský klub kontaktoval Inter ohledně případného nákupu jejich aktuálně nejlepšího hráče.

Martínez, jenž v této sezoně nastřílel v dresu milánského celku 21 branek ve 47 zápasech, má s letošním semifinalistou Ligy mistrů podepsanou smlouvu až do roku 2026.

Dle dostupných informací by ale měl být Inter ochoten nechat odejít 24letého Argentince za 80 milionů eur, což je vzhledem k tomu, že utratil Manchester United například 95 milionů eur za Antonyho rozhodně přijatelná částka.

Hodně bude záležet určitě i na tom faktu, zda se Interu podaří probojovat do Ligy mistrů i v příští sezoně. K tomu vedou dvě cesty a obě budou velmi náročné.

Pravděpodobnější je však umístění v Top 4 v Serii A, kde aktuálně Inter drží 4. příčku, přičemž je pouze o skóre před AC Milán a AS Římem. S městským rivalem se poté utká o postup do finále Ligy mistrů, kde ho bude čekat buď Real Madrid nebo Manchester City.

Pro Manchester United je ale případný přestup Martíneze na Old Trafford skvělým řešením, když jde o již zkušeného kanonýra, který sezonu za sezonou dokáže pravidelně střílet branky.

Navíc dokáže situace řešit v rychlosti, což je vzhledem ke stylu hry týmu a typologii ostatních hráčů důležité, nemluvě o Premier League. Právě v tomto směru se Weghorst a na začátku sezony ani Ronaldo vůbec nechytali. Hra bez nich vždy vypadala mnohem lépe.

Ve hře je však řada dalších útočníků a zrovna tak bude na letním přestupovém trhu krušno i u týmů, velkým rivalem bude nejenom Bayern Mnichov, který taktéž bude hledat hrotového útočníka.

Zdroj: Fichajes, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené