Reklama

Kvalifikace MS: Češi slaví ztrátu Walesu, postup na dosah mají již i Španělé

Zářijová část kvalifikace mistrovství světa je za námi. Poslední zápasy se odehrály ve středu večer, kdy důležité body posbírali Němci, Španělé nebo Řekové, naopak propadli se Švédi či Velšané.

Skupina B

Velký krok k postupu z prvního místa udělalo Španělsko, které vyhrálo v Kosovu 2:0. Pomohla mu i ztráta doposud suverénního Švédska, které prohrálo s Řeckem 1:2. Poslední Gruzie měla volno.

Na čele tabulky tak zůstává Španělsko, s čtyřbodovým polštářem před druhým Švédskem, které má ale dvě utkání k dobru. Ve hře jsou ještě Řekové, ti na baráž ztrácejí tři body.

Skupina C

V “céčku” si zastřílela Itálie, úřadující mistr Evropy nasázel Litvě pět gólů (5:0). V souboji o druhé místo gól nepadl, Švýcarsko hrálo se Severním Irskem 0:0 a ve hře o postup jsou tak oba výběry.

Skupina E

V české skupině mnoho gólů nepadlo, respektive jeden jediný. Belgie díky němu vyhrála v Bělorusku 1:0, Wales nevyužil převahu a z utkání s Estonskem bere pouze jeden bod. To je pozitivum pro Čechy.

Belgie má tak na čele tabulky již osmibodový náskok před Českou republikou a Walesem, Estonsko s Běloruskem jsou již mimo hru. O všem tak pravděpodobně rozhodne říjnové utkání Česko vs. Wales.

Skupina I

Jednou z nejnapínavějších skupin je “íčko”. Středeční výsledky pořádně zamotaly vývojem, Albánie dala San Marinu pětku, Maďarsko se štěstím vyhrálo nad Andorrou (2:1) a Polsko uhrálo cennou remízu 1:1 s Anglií.

Na druhé místo za jednoznačně nejlepší Anglii se dostala Albánie, pouhý bod za ní ale najdeme Polsko a další bod dozadu se nacházejí Maďaři. Bez šance je již Andorra i San Marino.

Skupina J

V poslední skupině si první místo pojistilo Německo, které poměrem 4:0 dostalo ze hry o baráž Island. Arménie s Lichtenštejnsko a Severní Makedonie s Runumskem si body po remízách rozdělily.

Druhý flek drží stále příjemné překvapení z Arménie, jediný bod za ním však najdeme Rumunsko a další bod dozadu je Makedonie. Němci mají přímý postup již v podstatě jistý.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené