Reklama

Kvalifikace MS: Arménie drží postupové místo, Němci a Španělé si koledují

Evropská část kvalifikace mistrovství světa je téměř ve své polovině, jak se zatím vyvíjejí jednotlivé skupiny? Zajímavé šance na postup má třeba Arménie, Švédsko, Turecko, ale i Srbsko.

Skupinu A vede díky poslednímu gólu Cristiana Ronalda z nastavení Portugalsko, které má o tři body více než druhé Srbsko. Srbové však mají zápas k dobru s Lucemburskem, kteří se šesti body stále pomýšlejí na druhé místo. Zklamáním jsou Irové, nemají zatím ani bod.

“Béčku” vévodí nečekaný outsider. Švédové jsou po výhře nad Španěly v čele, když navíc zvládnou svůj zápas k dobru, budou mít na největšího konkurenta pětibodový polštář. Ostatní tři státy jsou v podstatě venku ze hry.

To čerstvý mistr Evropy plní roli favorita. Po čtyřech kolech je Itálie s deseti body první, druhé Švýcarsko má bodů šest a dvě utkání k dobru. Výhrou nad Litvou se udrželo v boji o baráž i Severní Irsko (po třech kolech má čtyři body).

Ve skupině D se zatím rodí především remízy, nerozhodně skončily všechny zápasy krom dvou výher Francie. Mistři světa z roku 2018 tak mají s osmi body postup na dosah, šanci má ale vedle druhé Ukrajiny i Finsko, Bosna a Hercegovina a teoreticky i Kazachstán.

V české skupině dle očekávání dominuje Belgie, po čtyřech utkáních má deset bodů. Češi mají bodíků sedm, třetí Wales s dvěma zápasy k dobru čtyři. Naději na přímý postup tak mají hned tři výběry.

Že výborné výkony z Eura nebyly náhodou dokazují Dánové i v kvalifikaci. Jsou stoprocentní a chlubí se skóre 16:0. O druhý flek si to rozdá trojice Izrael (7 bodů), Rakousko (7), Skotsko (5).

Možná nejnapínavější bude skupina G. Vévodí jí s osmi body Turecko, o bod méně má Nizozemsko, Norsko a překvapivě i Černá Hora. Turci se nikdy nevzdávají, Norové mají silnou generaci, tato skupina může skutečně bavit.

Ve slovenské skupině je taktéž vše otevřené. Rusové a Chorvati jsou na sedmi bodech, o jeden méně má Slovensko. Karty může zamíchat ještě nevyzpytatelné Slovinsko, zatím ale posbíralo pouhé čtyři body.

V “íčku” jasně dominuje zatím stoprocentní Anglie, o druhé místo se však budou prát hned tři supi. Maďarsko s Polskem mají shodně sedm bodů, Albánci jsou na tom se dvěma výhrami hůře.

Poslední skupinu napříč všem předpokladům vede Arménie, pouhý bod za ní je favorizované Německo. Postupové naděje drží stále i Severní Makedonie (7) a po výhře nad Islandem i Rumunsko (6).

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené