Spojte se s námi


Fortuna liga

Kušej byl Slavii hodně blízko, dokonce jsem ho tam viděl, říká legenda Slavie

V závěru přestupového období v české lize se nejvíce řešil možný odchod Jana Kuchty ze Sparty a zájem o Vasila Kušeje. Mladoboleslavský rychlík nakonec zůstává v lize, i když měl dle legendy Slavie blízko podpisu ve Vršovicích.

Publikováno

dne

V závěru přestupového období v české lize se nejvíce řešil možný odchod Jana Kuchty ze Sparty a zájem o Vasila Kušeje. Mladoboleslavský rychlík nakonec zůstává v lize, i když měl dle legendy Slavie blízko podpisu ve Vršovicích.

Situace kolem Vasila Kušeje je zajímavá i z toho pohledu, kde byl před rokem. Konkrétně ve druhé lize s Prostějovem. Ligové kluby zaujal výkonem v MOL Cupu proti Mladé Boleslavi, Pavel Hoftych ho hned po zápase kontaktoval.

Rychlý křídelník od úvodu jara začínal v základu, obránce zlobil rychlostí, změnami směru a nízkým těžištěm. Jediným problémem byla nízká produktivita, před brankou soupeře zbytečně panikařil.

Přesto se dostal do závěrečné nominace na Euro do 21 let, ačkoli neodehrál jediný kvalifikační zápas. Dostal se do základní sestavy a přihrál na gól Václava Sejka, čímž zařídil výhru nad Německem.

Novou sezónu Kušej navzdory úspěchům na mezinárodní scéně začal v Boleslavi. Spekulovalo se ale o odchodu do nizozemského Utrechtu a ve hře byla na konci přestupového období i Slavia.

„Myslím, že byl Slavii hodně blízko. Přiznám se, že já jsem ho i na Slavii shodou okolností viděl, ale samozřejmě neznám detaily,“ řekl v pořadu Finito David Kalivoda.

Pravdou je, že sešívaným typologicky podobní hráči chybí. Jediným křídelníkem s rychlostí a silou v soubojích jeden na jednoho je Matěj Jurásek, jinak Peter Olayinka odešel a Ewerton hostuje v Baníku Ostrava.

„Fotbalista je výborný, to všichni vidíme. Možná je to tím, že Slavia kouká na více aspektů hráče a prostě nějaký se jim nezamlouval, že nakonec se rozhodli do toho angažmá nejít,“ dodal Kalivoda.

Kušeje zjevně setrvání v Boleslavi po psychické stránce neovlivnilo. V prvním utkání po reprezentační pauze proti Hradci Králové vstřelil parádní gól a pomohl sestřelit Hradec Králové vysoko 4:1.

Zdroj: Finito

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.