Spojte se s námi


Bundesliga

Kuriozity Zlatého míče 2021: Haaland mimo TOP 10 i patnáctý Sterling

Lionel Messi v pondělí získal svůj sedmý Zlatý míč. Jako každý rok došlo i letos k několika kontroverzním umístěním. Kupříkladu Erling Haaland se nevešel ani do nejlepší desítky.

Publikováno

dne

Lionel Messi v pondělí získal svůj sedmý Zlatý míč. Jako každý rok došlo i letos k několika kontroverzním umístěním. Kupříkladu Erling Haaland se nevešel ani do nejlepší desítky.

Jedenáctý Haaland

Erling Haaland toho v průměrné Borussii Dortmund těžko mohl udělat více. Na vynikající druhou půlku loňské sezóny navázal ze startu nové, v jedenácti utkáních nasázel čtrnáct gólů a osmkrát asistoval. Minimálně v TOP 7 být měl.

Bruno ve třetí desítce

Přestože Euro portugalskému záložníkovi vůbec nevyšlo, Fernandes měl být výš. Celý loňský ročník držel Manchester United a Ole Gunnara Solskjaera nad vodou, letos je zatím ve stínu krajana Cristiana Ronalda. Patnácté, možná i desáté místo by bylo adekvátní.

Nejlepší stopeři z nejhoršího Juventusu

Giorgio Chiellini a Leonardo Bonucci jsou dle pondělní ankety nejlepšími stopery uplynulého roku. Za povedené mistrovství Evropy si zaslouží velkou pochvalu, výkony na klubové úrovni by je ale měly dostat pryč z tohoto žebříčku. Vždyť Juventus s nimi v defenzivě poprvé po deseti letech nezískal mistrovský titul.

Patnáctý Sterling

Předloni byl přehnaně vysoko Riyad Mahrez, letos jeho týmový parťák Raheem Sterling. V jarní části uplynulé sezóny vypadl ze sestavy a ani v té probíhající nepatří k oporám. Jediným světlým obdobím bylo Euro, avšak ani na něm nepodával výkony hodné účasti v TOP třicítce fotbalistů světa.

Kjaer před Diasem

Všechna čest Simonu Kjaerovi za jeho rychlou reakci po skolabování Christiana Eriksena na Euru, osmnácté místo v anketě Zlatý míč je však trochu mimo mísu. Kjaer zářil na Euru a stal se oporou AC Milán, aby byl ale v žebříčku před Rubenem Diasem (26. místo) je absolutně zcestné.

Neúčast hvězd Bayernu

Do třicetičlenného seznamu se nevešla řada hvězd. Vedle Dušana Vlahoviče se hodně pozornosti věnovalo Thomasu Müllerovi a Joshua Kimmichovi. První zmíněný patří k nejlepším asistentům roku 2021, druhý je možná nejlepším defenzivním záložníkem současnosti.

Absence Kroose

Toni Kroos patří k nejlepším středním záložníkům současnosti. Málokdo si udržuje tak konzistentní výkony jako právě německý záložník. Čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů opět táhl zálohu Realu Madrid a jeho absence v top 30 je tak dost šokující.

Zdroj: Zlatý míč 2021

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.