Reklama

Kudy vede cesta české reprezentace na MS do Kataru? Baráž skoro jistá, důležité být před Walesem

Po tom, co česká reprezentace prohrála 0:3 v Belgii, je takřka jasné, že na první místo v kvalifikační skupině už nedosáhne. Ačkoli má baráž téměř jistou, je stále důležité, aby se umístila před Walesem.

Češi mají baráž téměř jistou díky Lize národů. Do barážových klání o mistrovství světa v Kataru totiž pronikne deset celků z druhých míst v kvalifikačních skupinách a k tomu dva vítězové skupin z Ligy národů. Česká reprezentace loni na podzim v divizi B ovládla jednu z nich, což teď může být klíčové.

Na prvních čtyřech místech jsou reprezentace, které vyhrály skupiny v divizi A, tedy Francie, Belgie, Itálie, Španělsko. Dá se očekávat, že všechny tyto týmy si zajistí postup na MS ze své kvalifikační skupiny, dvě volná místa tak přepadnou do divize B.

Tam se podle bodů na prvním místě umístil Wales, za ním je Rakousko, Česko, Maďarsko. Čechům tedy stačí, aby si pět ze šesti výše postavených celků zajistilo účast či baráž na MS z kvalifikační skupiny. Nahrává nám i fakt, že Wales je u nás ve skupině společně s Belgií.

Přesto však není záhodno zbytek Kvalifikace vypustit. Lepší je totiž postoupit z druhého místa Kvalifikace než z Ligy národů. Baráž se totiž bude hrát způsobem pavouka, dvanáct mužstev utvoří tři pavouky po čtyřech, z nichž vždy postoupí vítěz.

Semifinále i finále se bude hrát na jeden zápas. Týmy se rozdělí do nasazených a nenasazených, přičemž semifinále bude hrát na domácí půdě vždy nasazený tým. Proto je velice důležité, aby Češi skončili na druhém místě v Kvalifikaci a nasbírali co nejvíce bodů.

Zdroj: Deník Sport, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Důležitější bude, aby velkotýmy Francie, Itálie, Německo, Belgie, Španělsko , Portugalsko, Anglie.. postoupily přímo na MS, abychom na ně nenarazili v baráži…

  2. Rozumější by byl nepostup na MS v Kataru.Hra i výsledky tomu napovídají,protože v opačném případě by hrozila totální ostuda a Šilhavý by si udělal jen příjemný výlet!

    • Bláho tyjsi bláhovej-vždyť jsme byli mezi 8 na Euru.
      Tato zpráva se k tobě nedostala ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené