Spojte se s námi


Premier League

Který z trenérů Premier League je největším favoritem na vyhazov?

Publikováno

dne

The Independant sestavil žebříček všech manažerů, kteří momentálně stojí v čele realizačního týmu klubů z Premier League. Kdo je největším favoritem na vyhazov? Dozvíte se v závěru článku!

20. příčka (nejjistější pozice) – Jürgen Klopp

Pokud se německý trenér sám nerozhodne buď angažmá předčasně ukončit anebo neprodlužovat svůj dosavadní kontrakt, není nikdo, kdo by byl na lavičce Liverpoolu více chtěným trenérem. Má skvělý vztah s hráči, vedením i fanoušky.

19. místo – Pep Guardiola

V současnosti nejspíše nejlepší fotbalový trenér na světě, se členy vedení má více než přátelské vztahy, situace je u něj podobná jako v případě Kloppa – odejde, jen pokud bude sám chtít. Smlouvu má do konce letošní sezóny.

18. místo – Brendan Rodgers

Po příchodu ze Celticu Glasgow se sice vyrojili pochybovači, ale opak je pravdou, trenér Rodgers si vede nadmíru dobře a z Leicesteru opět udělal klub atakující nejvyšší příčky. Z prvních 8 zápasů aktuálního ročníku Leicester vyhrál v 5 přípradech, na Anfield Road o body přišel v posledních minutách kvůli penaltě.

17. místo – Eddie Howe

V Bournemouthu by se dal považovat za žijící inventář klubu. S velmi omezeným rozpočtem předvádí jeho tým atraktivní hru, od vedení má volnou ruku a dokazuje své ambice stát se i přes nízký věk jedním z nejlepších na Ostrovech. Pokud pro něj nesáhne klub typu Tottenhamu či Evertonu, odcházet ke konkurenci nebude.

16. místo – Frank Lampard

Ve složité době, ve které k Blues přišel, nastolil pozitivní přístup a vybudoval příjemnou atmosféru, ve které se navíc jeho mladému týmu daří předvádět atraktivní útočný fotbal. Mezi fanoušky je oblíbený, je jedním z legend klubu.

15. místo – Sean Dyche

Manažer Burnley je v klubu již 7 let a za tu dobu si vybudoval téměř neotřesitelnou pozici. Pád z manažerského trůnu by jej mohl čekat jen v případě katastrofální sezóny znamenající sestup.

14. místo – Nuno Espirito Santo

Byť je trenér v cizím prostředí, daří se mu i díky početnému hráčskému zastoupení krajanů z Portugalska dělat úspěchy. Wolves si zahráli Evropskou ligu, což se absolutně nečekalo. Nyní však tým nemá zdaleka nejlepší formu, z 8 posledních zápasů vyhrál 2.

13. místo – Chris Wilder

Nepříliš známý trenér pro české fanoušky vede Aston Villu, kterou dotáhl do Premier League. Byť neměl zdaleka nejvyšší rozpočet ze všech adeptů na postup, dokázal díky osobitému stylu herního projevu dokázat, co se jiným nepovedlo. V Premier League to samozřejmě bude tvrdší oříšek.

12. místo – Graham Potter

Manažer týmu Brighton & Hove Albion je znám svým perfekcionismem a zakládá si na technickém pozadí trenéřiny plné dat, analýz a strategického přemýšlení. S průměrným týmem by mohl dosáhnout lehce nadprůměrných výsledků.

11. místo – Unai Emery

Jak už to u Arsenalu bývá, stačí jeden špatný výsledek a roztočí se kolotoč nářků jejich fanoušků. V aktuálním ročníku se však Gunners prozatím daří vyhrávat a jsou třetí. V případě série špatných výsledků zakončených neumístěním v top 4 týmů Premier League by však nejspíš byl drahý Emery odejit.

10. místo – Manuel Pellegrini

I v případě druhého londýnského celku není katastrofa nikdy daleko za dveřmi. Nyní je tým pohodlně usazen na osmém místě, ale i tak by mohl mít více bodů. Kádr je velmi kvalitní, a tak se špatným celkovým umístěním na konci ročníku může dojít k výměně na postu trenéra. Majitelé Gold a Sullivan jsou toho schopni.

9. místo – Roy Hodgson

Nejstarší trenér celé Premier League je u kormidla Crystal Palace, který je v současnosti na 6. pozici v tabulce. Mančaft získal z posledních 4 zápasů 9 bodů. Pokud se však nezlepší útok (8 zápasů, 8 vstřelených branek) a pokud se například zraní Zaha, může se štěstěna od kouče odklonit a ‚zajistit‘ mu rychlý konec angažmá.

8. místo – Daniel Farke

Němec vedoucí Norwich má jako trenér postupivšího celku vždy těžkou pozici, přece jen Championship a Premier League jsou dva naprosto odlišné světy. Zpočátku se Canarries dařilo, nyní však prohráli počtvrté v řadě, navíc poměrem 1:5. Pokud to bude pokračovat v podobném duchu, doba hájení skončí a vedení nejspíše přistoupí ke změně, aby se pokusilo zachránit sezónu a odvrátit pád o patro níže.

7. místo – Dean Smith

Manažer Sheffieldu, dalšího nováčka ligy, to má také těžké. 4 prohry z 8 zápasů, děravá obrana, 15. příčka v tabulce Premier League. Zatím se však s týmem drží, bojuje a dělá maximum pro to, aby se nemusel o své křeslo bát. Ale jako kouč klubu nikdy nevíte, kdy budete muset další den odevzdat klíče od kanceláře.

6. místo – Quique Sanchez Flores

Španěl akorát před nedávnem znovu zasedl za desku stolu manažera Watfordu a už se zase může brzy balit. Watford je známý svými veletoči na pozici kouče. Tým sice vybojoval cennou remízu s Arsenalem, jinak je ale zaseknutý a nehraje v psychické pohodě. Watford doposud nezvítězil a je poslední.

5. místo – Steve Bruce

Kouč Newcastlu musí být ve střehu – nároční fanoušci jej nemají rádi a nenechají ani na chvilku vydechnout, tím spíše, když jsou v permanentní válce s majitelem Mikem Ashleym. Newcastle sice naposledy senzačně porazil Manchester United, ale zdaleka nemá vyhráno. Tým bude bojovat až do konce o setrvání v nejvyšším patře anglického fotbalu, pokud sestoupí, bude to nejspíše konec trenéra Bruce.

4. místo – Ralph Hasenhüttl

Rakouský trenér Southamptonu má podobnou vizi jako kolega Klopp, se kterým studoval ‚A‘ licenci, ale doposud se mu nepodařilo je převést do reality. Poslední 3 zápasy jeho svěřenci prohráli a jsou na 17. pozici v tabulce. Sice nehrají zle, ale nesbírají body. To se musí rychle změnit, jinak si Rakušan bude hledat jiný job.

3. místo – Mauricio Pochettino

Zdálo by se to jako neuvěřitelný scénář, že by se kouč finalisty Ligy mistrů ‚pakoval‘ hned v následující sezóně. V nové sezóně se Spurs letos nedaří a dalo by se to přirovnat k pooslavovému stavu opice. Prohra s Colchesterem v poháru, porážka 2:7 ve skupině Ligy mistrů od Bayernu, prohra 0:3 s Brightonem. Opatrně se hovoří o tom, že jsou hráči unaveni jeho režimem a ti nejlepší chtějí přestoupit. Je snadnější vyhodit trenéra než koupit znovu sestavu, delší krize by byla řešena odchodem Argentince.

2. místo – Marco Silva

Už není ani otázkou, zda Marco Silva nejpozději po této sezóně odejde, ale kdo jej nahradí. Pokud se vedení naskytne příležitost vyměnit jej a adekvátně nahradit již v průběhu ročníku, udělá to. Španěl má s dobrým kádrem špatné výsledky, jeho borci se trápí a Everton je 18. v tabulce. Z 8 zápasů získali Toffeess jen 7 bodů. Konec se blíží.

1. místo (nejméně jistá pozice) – Ole Gunnar Solskjaer

Norský manažer zažil v pozici přechodného kouče pohádkový start trenérského angažmá, Manchester United byl v laufu a vítězil. Kouzlo okamžiku však zmizelo a krásná budoucnost se hroutí. Red Devils dali v 10 zápasech jen 7 gólů, od března nezvítězili ve venkovním utkání, ze 17 ligových utkání uhráli 17 bodů. To je na takový klub málo, byť vedení alespoň navenek za trenérem stojí. Pokud se nestane zázrak, nejpozději na konci ročníku bude legenda klubu bez práce.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.