Reklama

Kryštof Daněk si skvělými výkony v 18 letech říká o přestup. Jak dlouho vydrží na Hané?

Teprve 18letý záložník s obrovským potenciálem do budoucna, takovými slovy by se dal popsat olomoucký odchovanec Kryštof Daněk. I přes svůj útlý věk už teď patří k základním stavebním kamenům hanáckého celku a svými výkony si říká o větší přestup.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Do A-týmu Sigmy Olomouc se hráč začínal dívat už v sezoně 2019/20. V podzimní části tohoto ligového ročníku již s mužstvem pravidelně trénoval, v té jarní si připsal i prvních pár herních minut.

Pro nadcházející sezonu se ovšem hráči dostalo maximální podpory ze strany kouče Látala. Daněk tak mohl začít na hřišti zářit naplno.

Nejvíce platným byl především v jarní části. Zde se pravidelně dostával do základní sestavy a jeho průměrná vytíženost byla už téměř 80 herních minut!

V záložní řadě vždy pracoval na 110 % a častokrát to byl právě on, kdo během utkání naběhal nejvíce kilometrů.

O hráči se v médiích začalo mluvit čím dál více a jeho nadcházející slávě dopomohly i gólové počiny proti Opavě, Českým Budějovicím a Spartě Praha.

I přes svůj útlý věk Daněk prokazuje skvělou orientaci ve středu hřiště. Jeho rychlost, precizní práce s míčem a skvělé čtení hry z něj dělají ve Fortuna Lize už teď nadstandartní zboží.

Není se tak čemu divit, že je záložník spojen s odchodem do větších klubů. Svými výkony si o posun dál rozhodně říká.

V posledních měsících bylo nejčastěji skloňováno jméno pražské Slavie. Právě sešívaní o mladíka projevili velký zájem.

Společně s Jáchymem Šípem je Kryštof Daněk pro olomoucký fotbal velkým příslibem do budoucnosti. Otázkou však je, jestli především druhý ze jmenovaných na Hané ještě vydrží.

Ať už skončí Daněk v červenobílém dresu nebo bude nadále hájit modré barvy Sigmy, je jasné, že hráč má do budoucna ještě hodně co nabídnout.

Bude tak velmi zajímavé sledovat jeho cestu fotbalovým světem, která by se zanedlouho mohla uchylovat i k branám reprezentace.

Zdroje: Transfermarkt, Livesport, SK Sigma Olomouc

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Doufám, že půjde do Sparty! Rosický, už ví co dělá!!!!Ne jako ten hajzl co se tady za mě vydává a krade nicky!!!

  • Rosický ví kulový. Ten ví akorát tak, kdy má jít marodit. Tlak fanoušků a Vrby ho donutily pustit korunu, protože ty nálože, které Sparta dostává od celkem dost týmů už jsou příliž.

 2. Neztrapnuj se, hraješ si na originál, ale jsi zoufalý. Z originálem často nesouhlasím, ale maminka tě měla spolknout.

 3. Na tohoto hráče jsem upozorňoval od prosince 2020 kdy mu končila smlouva – co dělá skauting Sparty a Rosický proč ten to velký talent neni podepsán Spartou ?! 100× lépe vložené peníze než do x hráču které přitáhlo duo Rosický a Rosický !!

  • Nic ti nebrání napsat vedení Sparty mail, poslat jim CV, ve kterém si napíšeš, že UŽ V PROSINCI si věděl něco víc než oni a oni tě určitě zaměstnají jako vedoucího skautingu. Škoda každého odborníka, který svůj talent může uplatňovat jen v internetových diskusích..

   • 😊 Děkuji ale byť jsem 68 letý Sparťan tak i kdyby ta možnost byla ( jako že pochopitelně ne ) tak bych tam nešel protože v ní “pracuje” drtivá většina lidí kteří Spartě vyloženě škodí kdy jejich jediná “odbornost” je že jsou kámoši spolužáci Křetinského nebo vyložení protekčáci donašeči podrž tašky ! Prostě spousta lidí kteří by do pul roku semleli každého nového který by pracoval na rozdíl od nich na 100% a pro Spartu ( všichni ti výše zmíněni se drží za ruce aby ani 1 z nich nebyl odstraněn od koryta) znechutili by mu práci ve Spartě jeli by proti němu intriky jelikož by nemohli potřebovat mezi sebou někoho charakterního slušného pracovitého se srdcem Sparty která by u něj byla více než sto tisícové platy a dalších spousta výhod spojených s funkcí v klubu ! Jediná možnost by byla osobnost a opravdu Sparťan typu Pavel Nedvěd – Ivan Hašek – Jan Berger proti kterým by si ti šmejdi co jsou nyní ve Spartě ve funkcích netroufli jíd a neházeli by jim klacky pod nohy ( a věřim že každy z těch 3 ikon by do pul roku 50% těch šmejdu ze současné Sparty vyrazil ! )

  • Tolovierov- Fukala- Daněk měli být již Spartou dávno podepsáni. Hráči kteří jsou mladí velmi kvalitní s velikým potencialem dalšiho rustu v opory týmu a pozdějšího prodeje do zahraničí za nemalé peníze ! 100% lepší investice než do Hanousku Lischku Trávníku Vidheimu Čelustku Pavelku Krejčiho st. a dalších přestupových “perel za posledních 2.5 roku !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené