Spojte se s námi


Fotbal

Kroos se vrací do reprezentace! Proč bude v národním týmu opět jedním z nejdůležitějších hráčů?

Toni Kroos se oficiálně vrací do německé fotbalové reprezentace, přičemž uvidíme, zda jen na EURO nebo na delší dobu. Se zprávou dnes odpoledne přišel novinář Fabrizio Romano. O návratu legendy Realu Madrid a Německa se spekulovalo již delší dobu.

Publikováno

dne

Toni Kroos se oficiálně vrací do německé fotbalové reprezentace, přičemž uvidíme, zda jen na EURO nebo na delší dobu. Se zprávou dnes odpoledne přišel novinář Fabrizio Romano. O návratu legendy Realu Madrid a Německa se spekulovalo již delší dobu.

Kroos v reprezentaci

Toni Kroos za Německo debutoval v březnu roku 2010. Ihned byl součástí týmu na Mistrovství světa v Jihoafrické republice, kde jeho národní tým vybojoval alespoň bronzovou medaili. Německý středopolař však v týmu hrál pouze druhé housle, za celý šampionát totiž odehrál pouhých 60 minut. Největší porci zvládl v semifinále se Španělskem, a to 28 minut.

Během kvalifikace na blížící se EURO 2012 Kroos odehrál téměř veškerou porci minut. Na šampionátu však znovu příliš “čuchnout“ nedostal. V základní skupině odehrál postupně jen necelé 4 a 9 minut. Čtvrtfinále dokonce celé proseděl na střídačce. Až v semifinále nastoupil v základní sestavě a rovnou na 90 minut.

S přibývajícím věkem, ačkoliv Kroosovi bylo pouhých 23 let, se stával základním stavebním kamenem německé reprezentace. Téměř jako jediný hráč týmu na vítězném Mistrovství světa v Brazílii odehrál veškerou porci minut, nevynechal jedinou minutu v žádném utkání, ani v jednom z prodloužení. Byl prostě nepostradatelný.

Ve stejném stylu probíhalo i EURO 2016. Cestou do semifinále Kroos odehrál veškerou minutáž. Bohužel to nestačilo na nic víc než prohrané semifinále s domácí Francií.

Mistrovství světa 2018 však bylo začátek konce. Německo potkala mistrovská kocovina a loučení hned po skupině. Především prohru s Jižní Koreou v Německu nezapomenou.

Posledním velkým šampionátem pro Kroose bylo EURO 2021. Německo postoupilo ze skupiny smrti s Portugalskem, Francií a Maďarskem. Hned první vyřazovací duel však skončil zklamáním, a to prohrou 0:2 s Anglií, která nakonec došla až do finále. Kroos tak reprezentační kariéru ukončil 29. června 2021 se 106 starty.

Současná sezona

V současné době Kroos hraje stále na nejvyšším levelu. Ačkoliv poslední sezony se zdálo, že jeho dlouholetý kolega Luka Modrič Kroose přehrává, letošní sezona všechny vyvedla z omylu. Kroos na hřišti působí živě, rozdává milimetrové pasy, ostatně jako vždy. V minutáži svého chorvatského kolegu jednoznačně zastiňuje.

Mimo jiné, od sezony 2013/14 Kroosova úspěšnost nahrávek nespadla pod 90 %. Minulou sezonu dokonce dokončil s přesností neuvěřitelných 95 %. Začalo se tak spekulovat, jestli by neměl obléknout ještě reprezentační dres vzhledem k domácímu šampionátu.

Nakonec se Kroos rozhodl do reprezentace vrátit a podstoupí tak ještě jeden velký turnaj. „Jsem přesvědčen, že tento tým dokáže na Euru speciální věci,“ říká o národním týmu. Vzhledem ke špatné formě Bayernu, kde působí většina reprezentantů, bude Kroos opět jedním z nejdůležitějších hráčů celého týmu.

Zdroj: Tranfermarkt, LaLiga, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.