Spojte se s námi


Fotbal

Kroos, De Bruyne, Modrič či Kane. Hvězdy, které mají poslední šanci vyhrát EURO

Vyhrát mistrovství Evropy je snem každého malého fotbalisty. Ale ani ty největší hvězdy nemají zaručeno, že se jim někdy podaří tuto trofej zvednout nad hlavu. V Německu to bude hned pro několik z nich poslední šanci, jak získat zlatou medaili.

Publikováno

dne

Vyhrát mistrovství Evropy je snem každého malého fotbalisty. Ale ani ty největší hvězdy nemají zaručeno, že se jim někdy podaří tuto trofej zvednout nad hlavu. V Německu to bude hned pro několik z nich poslední šanci, jak získat zlatou medaili.

Toni Kroos

Last Dance. Toni Kroos prožil individuálně nejlepší sezónu od příchodu do Realu Madrid, ověnčenou trofeji z Ligy mistrů a La Ligy. Přesto se rozhodl skončit na vrcholu a oznámil konec kariéry. Ještě předtím se ale vrátil do německé reprezentace, kde dohraje svou pohádkovou kariéru domácím mistrovstvím Evropy.

Kroos už je mistr světa z roku 2014, EURO se mu ale vyhrát nepodařilo. Kariéru v Madridu zakončil vítězným finále Ligy mistrů, dokážete si představit lepší příběh, než zakončit kariéru vítězným finále domácího mistrovství Evropy?

Kevin De Bruyne

Stejně jako Kroos se Kevin De Bruyne řadí mezi nejlepší záložníky světa posledních let. Byl navíc členem belgické zlaté generace okolo Edena Hazarda, Thibauta Courtoise či Romela Lukaka, největším úspěchem však zůstává bronz na mistrovství světa v roce 2018.

V jeho 32 letech a se stále chatrnějším zdravím se nedá moc očekávat, že by se De Bruyne představil na dalším evropském šampionátu. I pro něj se tak nejspíš jedná o poslední šanci na zlato.

Harry Kane

Zatím nejmladší ze všech adeptů, ale i Harry Kane oslaví v létě 31. narozeniny. Vzhledem k tomu, jakou sílu má anglický nároďák, není jisté, jestli si Kane udrží úroveň i za čtyři roky. Zkušený útočník je navíc obrovským smolařem, ve své kariéře totiž nevyhrál ještě žádnou trofej.

V Tottenhamu byl dvakrát blízko, ale ani ve finále Ligy mistrů, ani ve finiši Premier League to Spurs nezvládli. Když přestoupil do Bayernu, který kraloval Bundeslize 14 let v řadě, šokoval jej Leverkusen a Kane zůstal opět bez trofeje. Moc rád by si spravil chuť na mistrovství Evropy, ještě když Anglii povede jako kapitán.

Luka Modrič

Stříbro a bronz, to jsou úspěchy Chorvatů z posledních dvou mistrovství světa. Jenže na EURO Chorvaté nepostoupili v historii ani do semifinále. Teď je poslední šance pro Luku Modriče, jak získat pro milovanou zemi kýženou zlatou medaili.

Jasně, Chorvaté nejsou v konkurenci Francie, Anglie či Německa žádným favoritem, ale na krátkém turnaji umí překvapit. A Modrič pro to udělá vše.

Olivier Giroud

Nejlepší střelec historie francouzské reprezentace, to je Olivier Giroud. I on čeká na evropské zlato, ačkoliv vítězství na mistrovství světa 2018 mu jistě případně postačí.

Ve 37 letech se ale jedná o jeho poslední šampionát v dresu Francie a jistě se bude chtít rozloučit co nejlepším možným způsobem.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.