Spojte se s námi


eSport

Krize TOP Esports a Ucalova pomsta. Thunder Talk Gaming dramatizují kvalifikaci do playoff LPL.

Základní část čínské LPL se blíží do finále. Desítka nejlepších zabojuje nejen o titul jarního šampiona, ale i o dvě místenky na turnaj MSI.

Publikováno

dne

Základní část čínské LPL se blíží do finále. Desítka nejlepších zabojuje nejen o titul jarního šampiona, ale i o dvě místenky na turnaj MSI.

Včerejší program nabídl velmi zajímavý souboj mezi TOP Esports a Thunder Talk Gaming. Papírové předpoklady hovořily jasně pro TOP Esports, nicméně tým prožil menší výsledkové zemětřesení a vypadl z okruhu nejlepších. Na druhé straně Thunder Talk hráli o pojištění play-off pozice.

Thunder Talk překvapili favorita v první hře kompozicí se silným scalingem a pushem. Zejména Tristana na midu dělala soupeři velké problémy. Podobný plán zvolili Thunder Talk i pro druhý zápas, ale TOP Esports díky agresivněji zvolené top lince (Olaf) dokázali v klíčových momentech zápas vyrovnat.

V třetím zápase série se TOP Esports rozhodli pro pick Aureliona Sola. Velmi silný scaling tohoto šampiona však nestačil na dobře poskládanou kompozici Thunderu, která byla schopna ničit zadní linie soupeře.

Zpočátku vyrovnaný zápas se však proměnil v jasnou záležitost a po výhře 2-1 Thunder Talk učinili důležitý krok pro play-off. TOP Esports prohráli třetí sérii v řadě a musí hodně věcí zlepšit do další fáze ligy.

Výhra nad TOP Esports byla velmi emotivní pro Ucala, bývalého hráče KT Rolster. Jemu se podařilo po neuvěřitelných 1607 dnech porazit Rookieho – bývalého hráče Inviticus Gaming.

Jemu tak zbýval poslední cenný skalp do sbírky. Během jarní části totiž Ucal postupně porazil i ostatní bývalé členy slavného čínského powerhousu, kteří dnes hrají v různých týmech čínské LPL.

Dal tak připomenout jejich souboji na midu během světového šampionátu v roce 2018, kde se ve čtvrtfinále utkali KT Rolster proti Inviticus Gaming. Tehdy poslední korejská naděje padla s pozdějšími mistry světa a zadělala na menší revoluci, kdy se rozdíl mezi nezničitelnou korejskou mašinou a zbytkem světa vyrovnal.

Zdroj: Twitter, LPL, Youtube, Onivia

Reklama

eSport

Playoff LCK: Souboj gigantů překvapení nepřineslo. T1 jsou prvním kvalifikantem Koreje pro MSI

Korejská LCK rozehrála další kolo playoff. Ve Winner’s Bracketu se utkali T1 proti Gen.G. Vítěz tohoto souboje si zajistil účast na MSI.

Publikováno

dne

Korejská LCK rozehrála další kolo playoff. Ve Winner’s Bracketu se utkali T1 proti Gen.G. Vítěz tohoto souboje si zajistil účast na MSI.

T1 vs. Gen.G. Souboj dvou nejlepších týmů poslední doby a repríza finále z loňského léta. To čekalo na fanoušky v dnešní sérii. Otázkou, kterou si kladli všichni byla, zda Gen.G najdou recept na dosud dominantní T1.

T1 válcují ligu s nebývalou lehkostí a až na drobnější nedostatky, nemají momentálně konkurenci. Pro Gen.G, oproti minulému roku trochu sešli výkonnostně dolů.

Ano, druhé místo v základní části je pořád skvělý výsledek ale týmu zatím něco chybí. Nicméně série proti T1 mohla být skvělou příležitostí, jak hegemona LCK překvapit.

Série se však nevedla v takovém tempu, jak by fanoušci asi očekávali. T1 měli jednoznačně navrch a řešili dané situace s větším přehledem.

Občasné závary Gen.G sice budily navenek větší dramatičnost, nicméně soupeř byl v klíčových momentech klidnější a o krok napřed. K tomu přidal Faker v prvních dvou zápasech dvojnásobné picknutí Lissandry, která v klíčových okamžicích byla rozdílovým pickem.

Gen.G sice dokázali za stavu 0-2 konečně najít cestu a ještě sérii zdramatizovat. Nicméně T1 si pragmatickou a takticky vyspělou hrou nedovolili sérii zamotat tak, jako minulý týden proti KT Rolster.

T1 po výhře 3-1 jsou prvním korejským týmem, který má jisté místo na MSI. Navíc jsou také prvním týmem v historii, který se kvalifikoval do čtyř po sobě jdoucích finále LCK. Gen.G musí počkat na svého soupeře z Loser’s Bracketu. Zítra se v něm utkají KT Rolster a Hanwha Life Epsorts.

Zdroj: LCK, Youtube, LCK Global

Pokračovat ve čtení

eSport

Playoff LCS: Golden Guardians pokračují v překvapení. Tentokrát to odnesli Evil Geniuses

Americká LCS měla na programu další zápas playoff. Evil Geniuses svedli souboj s Golden Guardians o to, kdo vyzve v dalším kole FlyQuest.

Publikováno

dne

Americká LCS měla na programu další zápas playoff. Evil Geniuses svedli souboj s Golden Guardians o to, kdo vyzve v dalším kole FlyQuest.

V americké LCS se pomalu vyjasňuje situace o to, kdo zabojuje o titul a dvě místenky na MSI. Cloud9 po výhře nad FlyQuestem tento plán splnili a mají na MSI jistou účast.

Poražený tým tak musel počkat na vítěze souboje – Evil Geniuses a Golden Guardians. Golden Guardians v této sezóně patří rozhodně k přijemným překvapením.

Navenek nenápadná organizace dokázala sestavit velmi zajímavý tým, který nechal za sebou organizace jako TSM nebo Team Liquid. V prvním kole playoff dokázali v pětizápasové bitvě přetlačit 100 Thieves a měli minimálně jisté čtvrté místo, v jarní části.

Souboj proti Evil Geniuses měl být velkou zkouškou. Tým sice skončil až pátý během základní části, před svým soupeřem. Nicméně kvalita a zkušenosti měly být na jejich straně.

Série však měla dost jednoznačný průběh, ovšem ne ze strany Evil Geniuses. Golden Guardians se fantasticky připravili na svého soupeře a dokázali vyhrát první hru v celkem poklidném tempu. Stejný scénář se opakoval i ve druhém zápase.

Guardians nedávali soupeři dost prostoru rozvinout jejich hru. Série tak velmi rychle spěla k jasnému rozuzlení. Guardians vedli 2-0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se hráči Geniuses vzchopili.

Třetí zápas byl pro diváka mnohem zajímavější a vyrovnanější. Evil Geniuses se poučili z chyb a začali značně zpomalovat a narušovat plány Guardians. Velmi vyrovnané utkání však Guardians vemi zkušeně zvládli uhrát a porazit jednoznačně zaskočeného soupeře 3-0.

Pro Evil Geniuses jarní část končí. Golden Guardians vyzvou v dalším zápase FlyQuest. Vítěz tohoto souboje nejen, že vyzve Cloud9 o titul ale také si zajistí místo na MSI.

Zdroj: LCS, Youtube, Kaza LoL

Pokračovat ve čtení

eSport

Playoff LPL: Překvapení se nezrodilo. Favorité v prvním kole playoff nezaváhali a dále živí šanci na účast v MSI

Čínská LPL zahájila třináctidenní kolotoč playoff. V první kole se nečekaně utkaly týmy, od kterých se spíše očekává boj o titul.

Publikováno

dne

Čínská LPL zahájila třináctidenní kolotoč playoff. V první kole se nečekaně utkaly týmy, od kterých se spíše očekává boj o titul.

První kolo playoff nabídlo souboj čtyř nejníže postavených týmů, které se kvalifikovaly. Mezi účastníky prvního kola se překvapivě objevily dva týmy, které jsou obecně považovány za favority na titul.

Jak RNG, tak i Top Esports, před playoff prožívaly výsledkovou krizi. U RNG situace došla až do takové situace, že tým doslova balancoval na hraně postupu.

Čínská liga se svým formátem playoff je již určitou legendou. Smrticí kadence zápasů s minimem prostoru na přípravu.

Thunder Talk Gaming vs. RNG

V první zápase se utkali hráči Thunder Talk Gaming a RNG. Hráči Thunderu přijemně překvapili v základní části LPL a sympatickými výkony si řekli o účast v playoff. RNG po výsledkovém zemětřesení, kdy museli ještě do posledního zápasu odvracet případnou historickou ostudu.

Thunder Talk vstoupili do série nebojácně a proti papírovému favoritovi ukázali velmi bojovnou hru. Na RNG byla vidět určitá nervozita.

Favorit nehrál kompatkně a přesně, jak se od něj očekávalo. Hráči Thunderu však dokázali udržet favorita na uzdě a po pracovitém výkonu a nezvykle dominantní hře, vedli v sérii 1-0.

Tato hra jako kdyby favorita konečně probudila. RNG vsadili na trochu jiný přistup a druhý zápas byl záhy velmi vyrovnaný.

Ve třiadvacáté minutě však přišel rozhodující moment. RNG potrestali soupeře za horší postavení u Barona. Thunder Talk se sice snažili ještě zvrátit zvětšující se náskok soupeře, na vyrovnání série se však nic už nezměnilo.

Třetí a čtvrtý zápas série se už nesl ve velmi jednoznačném duchu. Thunder hledal marně cestu rozjeté mašině. Rozdíl ve kvalitě týmů se tady naplno projevil. RNG svého soupeře definitivně zlomili a konečným výsledkem 3-1, postoupili do dalšího kola. V něm se utkají s BLG.

Top Esports vs. WE

Druhé utkání svedlo proti sobě Top Esports a WE. Top Esports podobně jako RNG měli co napravovat ze základní části. WE měli za úkol překvapit a trochu vrátit organizaci zpět do dob, kdy patřila k nejlepším v Číně.

První zápas nabídl velmi vyrovnanou podívanou. WE dokázali favorita zaskočit a dokonce i diktovat tempo hry. Skvěle rozehraný zápas však WE ztratili svoji netrpělivostí. Top Esports tuto chybu potrestali a otočili vývoj zápasu na svoji stranu. 1-0 pro favorita.

Druhý zápas probíhal podle papírových předpokladů. Top Esports dominovali nad svým soupeřem a naplno ukázali rozdíl mezi oběma celky. Série začínala nabývat dojmu, že skončí rychlým 3-0 pro Top Esports.

I třetí duel tomu zpočátku odpovídal. WE však v polovině zápasu dokázalo slepenými killy a dobrou pozicí zápas ještě zdramatizovat. Favorit lehce ztratil půdu pod nohami a WE využili této situace ke snížení a zařazení další zápletky k této sérii.

Čtvrté klání WE začali velmi dobře. Dokázali udržet soupeře na uzdě a zvládli i první souboj o Barona. Získanou výhodu však nedokázali přetavit ve výhodnější pozici. Top Esports trestal soupeře za jeho laxnost.

Snadno získané killy pomohly favoritovi vyhrát druhého Barona. Tento souboj se později ukázal jako klíčový. Top Esports lehce zametli se svým soupeřem a po výsledku 3-1, vyzvou v dalším kole OMG.

Zdroj: LPL, Youtube, Onivia

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené