Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Krejčí kapitánem? Správná volba. Nikdo jiný nedával z dlouhodobého hlediska smysl

Krejčí kapitánem? Správná volba. Nikdo jiný nedával z dlouhodobého hlediska smysl
Foto: Depositphotos

Očekávané se stalo skutečností. Novým kapitánem reprezentace se stal Ladislav Krejčí, hráč anglického Wolverhamptonu. Jedná se o správnou volbu, nikdo jiný z týmu nemá k této roli takové předpoklady, jako právě Krejčí, který měl pásku v minulosti ve Spartě. Dá se navíc očekávat to, že Krejčí bude kapitánem několik let.

  • Ladislav Krejčí je novým kapitánem reprezentace
  • Nikdo jiný z dlouhodobého hlediska nedával smysl
  • Proč nepadla volba na zkušenější hráče?

Dlouhé měsíce se čekalo na to, kdo bude kapitánem fotbalové reprezentace po Tomáši Součkovi. Ten o pásku přišel po sporu s fanoušky po utkání s Gibraltarem. Nový trenér Miroslav Koubek tak musel řešit, kdo jej v této roli nahradí, a ačkoliv se spekulovalo o několika jménech, favorit byl jasný.

Kapitánem se stal Ladislav Krejčí, který tuto roli v minulosti vykonával ve Spartě. Po angažmá ve španělské Gironě se v létě přesunul do Wolverhamptonu, se kterým má ještě stále naději na udržení Premier League.

Krejčí je ideálním adeptem na kapitána reprezentace

Už od náctiletého věku bylo z Krejčího cítit to, že je přirozeným lídrem. Ve Spartě v něj dozrál a po konci kariéry Bořka Dočkala bylo jasno o tom, kdo po něm převezme roli kapitána. A byl to právě Krejčí, kdo výraznou mírou pomohl Spartě k 37. titulu po devítileté pauze.

Jako kapitán poté Spartu dovedl i k dalšímu titulu a pokud si fanoušci v souvislosti s těmito dvěma sezonami budou některého hráče pamatovat, bude to právě on. Na hřišti si dokázal sjednat pořádek, hráči za ním šli. Tým dokázal strhnout i ve chvílích, kdy se nedařilo, a právě to nyní reprezentace nutně potřebuje.

Proč nepadla volba na Schicka či Daridu?

Jak už bylo zmíněno, probíralo se hned několik jmen, ale Krejčí byl v podstatě jediným vhodným adeptem. Z hlediska kvality by dával smysl i Patrik Schick, ten ale už několikrát dal najevo, že role kapitána není nic pro něj. Ostatně pásku odmítl i v Bayeru Leverkusen.

Navíc není typickým lídrem, v této roli by mohl působit podobně jako Souček. Z pohledu zkušeností by pak dávalo smysl dát pásku Vladimíru Daridovi. Jenže kapitán musí být hráč, který ve většině utkání nebude chybět v základní sestavě. A to si u Daridy dokáže představit málokdo.

Navíc je téměř jisté, že Darida týmu pomůže v kvalifikaci a v týmu zůstane pouze v případě postupu na MS. Jednalo by se tedy o krátkodobou variantu, kterou nikdo nechce. Trenér Koubek tak v podstatě neměl na výběr, ale i většina fanoušků chápe, že tentokrát byla volba vlastně jednoduchá.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

„Začít budovat novou generaci trenérů.“ Krejčí přečetl dopis a odmítl alibismus šéfů fotbalu

„Začít budovat novou generaci trenérů.“ Krejčí přečetl dopis a odmítl alibismus šéfů fotbalu