Krásné gesto! SFC Opava podpoří tamní nemocnici, svou akci na její podporu pořádají i fanoušci Slezanů

Již v sobotu čeká Opavu poslední domácí zápas tohoto roku, když na jejich půdu zavítá Jablonec. Během utkání se fanoušci mohou zapojit hned do dvou dobročinných akcí na podporu tamní nemocnice. Jednu pořádá samotný klub, druhou pak mají na starost fanoušci. Co je v plánu?

Zdroj: sfc.cz

Již desátý ročník Mikulášské nadílky SFC chystá opavský klub tento rok. V rámci dobročinné akce budou pro dětské oddělení tamní nemocnice vybírány dárečky. „Do tradiční předvánoční sbírky se zapojí prvoligoví fotbalisté Slezského FC, mládežnické celky i příznivci klubu,“ stojí v klubovém prohlášení na oficiálním webu.

„Rádi bychom fanoušky požádali o malý příspěvek ve formě dárku jako jsou omalovánky, pastelky, fixy, vystřihovánky, skládanky, malé stavebnice a další drobnosti dle uvážení,“ nechal se slyšet sekretář klubu Lumír Sedláček s upozorněním, že se fanoušci mají vyhnout plyšovým hračkám, kvůli možnosti přenosu bakterií a parazitů.

Příznivci klubu mohou dárky nechávat v klubovém fanshopu v průběhu týdne během otevírací doby, možné to však bude rovněž během sobotního utkání s Jabloncem.

Mimo klub se pak bude činit také kotel Slezanů. Zatímco loni příznivci SFC finančně podpořili opavskou organizaci Sírius, jejímž úkolem je poskytování celoroční pobytové sociální služby dětem, mládeži a dospělým s těžkým mentálním a kombinovaným zdravotním postižením, letos spolu s klubem podpoří nemocnici.

Konkrétně půjde o vybírání peněz pro novorozenecké oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Přispívat bude možno během sobotního zápasu, když u vstupu budou slečny s kasičkami vybírat i menší finanční příspěvky.

Cílem je vybrání částky alespoň v hodnotě 20 000 korun. „Za vybrané peníze se dle konzultace s personálem nakoupí potřebné pomůcky pro větší pohodlí novorozenců a jejich maminek,“ zní upřesnění ze strany opavského kotle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..