Reklama

Král po prvním měsíci ve West Hamu: Šanci jsem využil. Na co si musí navyknout a co jej ohromilo?

Alex Král má za sebou první měsíc v novém působišti. Postupně si zvyká na prostředí ve West Hamu, kabinu, rychlost anglického fotbalu či intenzitu tréninků. A pomalu sbírá i první minuty. „Myslím, že šanci, kterou jsem dostal, jsem využil. Jsem dál nachystaný,” hlásí před reprezentační pauzou.

Po pouhém měsíci ve West Hamu si Alex Král sbalil kufry a odjel. Ale nebojte, David Moyes se ho po vzoru Gigi Becaliho nerozhodl hned vyhodit a poslat zpátky do Ruska. Jen se koná další reprezentační sraz.

Český záložník si tak alespoň našel chvilku na rozhovor pro iSport, v němž hodnotil mimo jiné svůj úvodní měsíc v Londýně. Naskočil během něj do jediného zápasu, pohárového souboje s Manchesterem United, který odehrál celý.

A ohlasy na jeho výkon byly veskrze pozitivní, ať už od trenéra, veřejnosti nebo i agenta a rodičů, což je pro 23letého kudrnáče neméně důležité. Od té doby se na hřišti sice znovu ani neukázal, věří ale, že minuty začnou postupně naskakovat.

Ostatně stále je v Anglii teprve měsíc a ne každý se stihne usadit tak rychle, jako Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Král ví, že si musí ještě pořádně zvyknout na tempo i styl hry, jímž se družina Davida Moyese chce prezentovat.

Ve West Hamu totiž kupříkladu hrají na čtyři beky, zatímco ve Spartaku Moskva obvykle hráli systémem s třemi obránci. Stejně tak potřebuje Král více poznat své nové spoluhráče, ale vůbec celé anglické prostředí.

A na co si musí vůbec nejvíce navyknout? „Na tréninky. Jsou přeci jen intenzivnější, hodně se posiluje, ale je to kontrolované. Ovšem je to něco jiného, jen se potřebuji adaptovat. Je to posun na další level, je potřeba víc a intenzivněji pracovat,” uvědomuje si rodák z Košic.

S adaptací mu nicméně pochopitelně pomáhají oba krajané, které v kabině West Hamu má, tedy Souček s Coufalem. Jak sám říká, po příchodu do Spartaku Moskva neznal jazyk ani žádného z hráčů a příchod tak měl podstatně ztížený, teď se naopak anglicky v klidu domluví a k tomu má při ruce dvojici Čechů. Zkrátka ty nejlepší podmínky k co nejrychlejšímu usazení.

Král si také pochvaluje skvělé fanoušky, kteří na zápasech vytváří skvělou atmosféru. „Je úžasné, jak tam lidé vnímají fotbal,” ohromilo jej. Zamilují si Kladiváři tohoto české středopolaře stejně jako Součka s Coufalem?

Tato otázka snad bude brzy kladně zodpovězena, než se tak ale stane, čeká nejen trio zástupců „Czech Hamu” další reprezentační sraz, na němž se svěřenci Jaroslava Šilhavého pokusí zabojovat o přiblížení se druhému místu ve skupině.

V cestě jim bude stát Bělorusko, a především v pátek večer Wales, tedy přímý konkurent v boji o barážové místo kvalifikace na mistrovství světa. Podle Krále to mužstvo vnímá jako důležitý zápas, v němž chce jednoznačně uspět.

„Těšíme se a věříme, že dorazí na stadion hodně lidí a že nás poženou dopředu. Doufáme, že ten zápas zvládneme. Budeme chtít stavět na našem náročném a bojovném stylu hry a vyhrát. Chceme skončit ve skupině druzí,” má jasno 25násobný český reprezentant.

Klíčovou roli může sehrát absence nejlepšího waleského fotbalisty Garetha Balea a naopak návrat ve formě hrajícího českého střelce Patrika Schicka, čehož budou chtít Češi podle Králových slov maximálně využít. Podaří se jim v pátek večer nad Walesem vyzrát?

Zdroj: iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené