Reklama

Král Messi ovládl veškeré statistiky Copa América! Ve kterých deseti milnících byl nejlepší na turnaji?

Lionel Messi letos konečně získal pořádnou trofej s argentinskou reprezentací. Vyhrál Mistrovství Jižní Ameriky a byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje. Ovládl však i dalších devět statistik, které?

Lionel Messi jako první hráč v historii Copa América převzal po vyhraném finále tři individuální ocenění.

Se čtyřmi góly byl nejlepším střelcem, pět asistencí z něj dělalo nejpilnějšího nahrávače a zároveň byl vyhlášen nejlepším hráčem celého šampionátu.

Ale Messi byl na turnaji nejlepší i v řadě jiných atributů. Dal nejvíce branek z přímých kopů (2), což je dlouhodobě jeho doména a v posledních deseti letech je z nich jednoznačně nejproduktivnější na světě.

Držitel šesti Zlatých míčů není pouze střelec, ale též režisér. Ze všech hráčů vytvořil nejvíce šancí (26), má na kontě 22 klíčových přihrávek, nikdo nemá více ani akcí vedoucích ke gólu (8).

Messi již tradičně nejlépe ze všech dribloval (36) a byl u neskutečných 46 akcí vedoucích ke střele. Závěrem ovládl statistiku pasů za obranu do gólové šance (4).

Pro zajímavost, na Euru bylo v těchto deseti milnících nejlepších osm různých hráčů. Messi byl navíc pokaždé lepší než onen dotyčný z Eura, pouze Ronaldo dal o gól více coby nejlepší střelec.

Zdroj: Copa America

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené