Spojte se s námi


Fortuna liga

Kozel o konci v Liberci: Kdyby nedošlo ke změně majitele, tak by klub podle mě usiloval o to, aby dosáhl většího úspěchu

Slovanu Liberec skončila sezona už před dvěma týdny a už nějakou dobu je jasno o tom, že jej od léta převezme Radoslav Kováč. Současný kouč Luboš Kozel svou pouť klubem končí a nyní promluvil o tom, jak jeho konec probíhal a co se mu na jaře nelíbilo.

Publikováno

dne

Slovanu Liberec skončila sezona už před dvěma týdny a už nějakou dobu je jasno o tom, že jej od léta převezme Radoslav Kováč. Současný kouč Luboš Kozel svou pouť klubem končí a nyní promluvil o tom, jak jeho konec probíhal a co se mu na jaře nelíbilo.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Slovan Liberec zakončil sezonu 12. května, když padl s Teplicemi ve dvojzápase v playoff o EKL. Už tehdy ale bylo známo, že v týmu skončí trenér Luboš Kozel, kterého v létě nahradí současný kouč Pardubic Radoslav Kováč.

Kozel ale teoreticky mohl v klubu setrvat, protože měl klauzuli, ve které stálo, že když vybojuje se svým týmem evropské poháry, prodlouží se mu smlouva o další rok.

„De facto chyběl jeden gól k tomu, aby se uplatnila opce na příští rok. Ale na rovinu můžu říct, že si myslím, že kdyby nedošlo ke změně majitele, tak by klub podle mě usiloval více o to, aby dosáhl většího úspěchu. Alespoň jsem z toho měl takový dojem,“ řekl v rozhovoru pro Sport.cz.

Z odpovědi lze vyčíst, že úplně spokojený s tím, co se v klubu na jaře dělo, zkrátka není. Dle něj mělo dojít k většímu posílení kádru, který tak nebyl úplně konkurenceschopný a v podstatě mu to nepomohlo zachránit angažmá v klubu.

„Už od zimy v každém příchodu a odchodu rozhodoval Jan Nezmar, který se pak stal generálním ředitelem. Chtěli jsme třeba pět hráčů a víceméně všichni ztroskotali na tom, že jeden byl drahý, druhý slabý a třetí starý. Zkrátka vždy se našlo něco.

Ano, je pravda, že nové vedení mělo svůj seznam hráčů, které chtěli, ovšem až na jednoho jsem nikoho z nich nezpochybňoval. Ale taky bych skoro všechny bral, ale nakonec se ukazovalo, že ani jeden z nich není realizovatelný. Tohle byla chyba, protože nás to během jara mohlo doběhnout, což se nakonec stalo,“ dodal.

Kozel si nyní může shánět nové angažmá a určité spekulace už probíhají. Ačkoliv na angažmá ve Slovanu bude vzpomínat v dobrém, konec je pro něj pořádně hořký.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.