Reklama

Kouzelník Roberto Mancini? Podívejte se, jaká slova zazněla před finálovým zápasem s Anglií!

Zajímalo vás někdy, co světoví trenéři volí za slova před důležitými momenty, kde rozhodují i ty nejmenší detaily? Právě teď se můžete podívat, co řekl italský stratég Roberto Mancini před finálovým zápasem s Anglií! Neuvěřitelný klid, rozvaha a důvěra v jeho tým z něj doslova čiší!

Konečný závěr celé pohádky z Eura 2020 známe, přesto si ho jen ve střípcích připomeneme. Divočina mezi anglickými fanoušky, kteří do Wembley vnikli bez vstupenek, poté také fanoušek co vnikl na hřiště. Na placu se jinak odehrávala parádní show a parádní fotbal.

Po 120 minutách na tabuli svítil konečný stav 1:1. Následoval penaltový rozstřel a to byl takový brankářský kolotoč, ve kterém se předháněli skvělí gólmani Pickford a Donnarumma. 22letý Ital byl nakonec ten šťastnější!

Roberto Mancini to se svými svěřenci dokázal a trofej pro mistry Evropy putovala do Itálie! Nyní se pomalu dostáváme k celé podstatě, jak mluvil před veledůležitým zápasem? Motivoval? Hecoval? Vůbec ne!

V klidu jmenoval a psal sestavu v rozestavení 4-3-3. Poté naprosto klidným hlasem řekl: “Takže, nemám k tomu co říct. Vy víte, kdo jste a nejsme tu náhodou. Jsme pány svého osudu, ne rozhodčí, ne soupeř, ne nikdo jiný, vy víte, co musíte udělat.”

Za úspěchem stojí výborný výkon celého týmu i skvělá taktika, která byla budována dlouhodobě. Ve finále tenhle elixír přinesl zcela zaslouženě ovoce Mancinimu i celé Itálii.

Zdroj: Mario Gagliano

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené