Spojte se s námi


Fortuna liga

Kouč AC Milán Pioli pochválil Trpišovského! Udělal na mě dojem. Budeme muset být hodně soustředění, řekl

Sešívaní míří do Itálie, kde ve čtvrtek změří síly s AC Milán. Úvodní zápas osmifinále Evropské ligy je na programu ve 21 hodin. Trenér italského celku Stefano Pioli pochválil kouče Jindřicha Trpišovského, který na něj dle jeho slov udělal dojem.

Publikováno

dne

Sešívaní míří do Itálie, kde ve čtvrtek změří síly s AC Milán. Úvodní zápas osmifinále Evropské ligy je na programu ve 21 hodin. Trenér italského celku Stefano Pioli pochválil kouče Jindřicha Trpišovského, který na něj dle jeho slov udělal dojem.

Už ve čtvrtek se Slavia ukáže na San Siru, kde vyzve AC Milán. V zápase je velkým outsiderem, v minulosti ale už několikrát ukázala, že se s ní musí počítat a v pohárové Evropě umí hrát vyrovnaný fotbal i s papírově silnějšími celky.

Na podzim dokonce dokázala zdolat AS Řím, před kterým dokonce skončila ve skupině a z toho důvodu do jarní fáze nastupuje až v osmifinále. Kvalit Slavie a trenéra Jindřicha Trpišovského si všiml i kouč soupeře Stefano Pioli.

Pioli chválí Trpišovského

„Trenér Slavie na mě udělal dojem, mezi zápasy dělá v sestavě klidně pět až šest změn, ale na kvalitu hry to nemívá dopad. Je tam od roku 2018 a do čtvrtfinále Evropské ligy je dostal už dvakrát. Budeme muset být hodně soustředění,“ řekl na tiskové konferenci.

AC Milán se aktuálně nachází na třetí příčce v Serii A, přičemž na druhý Juventus ztrácí pouhý bod, avšak na rivala z Interu dokonce 16. Právě z toho důvodu je trenér Pioli mnohdy kritizovaný.

Italské celky jsou známé tím, že své soupeře poměrně rády podceňují a soustředí se spíše na ligu. O AC Milán se ale mluví jako o jednom z favoritů Evropské ligy a nejinak to vidí italský kouč.

„Důvod, proč můžeme Evropskou ligu vyhrát? Kvalita mých hráčů. Oproti posledním rokům šla obrovsky nahoru. Musíme zkrátka přemýšlet tak, že tuto soutěž schopni vyhrát jsme.

Ale především musíme přemýšlet především o tom, že musíme zvládnout osmifinále. Nepředbíhejme. Konkurence je v play-off velká a nyní hrajeme proti týmu, který v základní skupině ztratil jen proti AS Řím,“ dodal.

Zdroj: iSport, AC Milán

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.