Spojte se s námi


Fotbal

Koubek po postupu varuje před Zlínem: Určitě je výhodou hrát doma. Zlín ale u nás v lize ukázal kvalitu, čeká nás těžký zápas

Viktoria Plzeň zvládla čtvrtfinálový zápas MOL Cupu a postoupila do semifinále, ve kterém vyzve Zlín. Miroslav Koubek po utkání pochválil své svěřence a zároveň nastínil, co jeho tým čeká v dalším pohárovém zápase.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň zvládla čtvrtfinálový zápas MOL Cupu a postoupila do semifinále, ve kterém vyzve Zlín. Miroslav Koubek po utkání pochválil své svěřence a zároveň nastínil, co jeho tým čeká v dalším pohárovém zápase.

V úterý v podvečer byli diváci na jablonecké Střelnici svědky atraktivního fotbalu, který se hrál na obě strany. Domácí Jablonec nechtěl hostům nic ponechat zadarmo a do vedení se mohl dostat krátce po úvodním hvizdu.

Gólman Martin Jedlička si ale nakonec s rohovým kopem poradil. Své šance měla i Viktoria a po tyčce Pavla Šulce si nakonec vstřelil vlastní gól Nemanja Tekijaški a krátce po něm zvýšil vedení Plzně Jan Kopic.

Jablonec nastřelil tyč, míč ale do sítě nedostal a inkasoval ještě jednou z kopačky Cheicka Souarého. Viktoria Plzeň tak hladce postoupila do semifinále, ve kterém narazí na Zlín.

„Bylo vidět, že mužstvo bylo zaťatý a šlo si za výhrou. Správně reagovalo na porážku s Libercem a samozřejmě nám pomohl i návrat hráčů. Viděl jsem tým, který, když se rozhodne, že vyhraje, tak vyhraje. A také jsme zúročili zkušenosti z evropských zápasů, které za pochodu sbíráme a čerpáme z nich,“ řekl na tiskové konferenci trenér Miroslav Koubek.

Ten pochválil dva své střelce na křídlech, kteří odehráli vynikající utkání. Zároveň promluvil o následujícím soupeři, se kterým se Plzeň utká v domácím prostředí, kde v případě postupu Sparty přes Opavu bude hrát i finálové utkání.

„Určitě je výhodou hrát doma. Ale hned zvedám varovný prst, Zlín u nás v lize ukázal kvalitu, čeká nás těžký zápas a opět se budeme muset maximálně zkoncentrovat jako dnes,“ dodal Koubek.

Semifinálový zápas Plzně se Zlínem je na programu 24. dubna, tedy v termínu, kdy se mělo hrát finále. Viktoria ale nemá žádné jiné volné termíny, důvodem je čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

Finálového utkání se dočkáme až v květnu, ale pokud Plzeň postoupí přes Fiorentinu, budeme si na něj muset počkat takřka dva měsíce.

Zdroj: MOL Cup, FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.