Spojte se s námi


Fotbal

Koubek po Fiorentině: Skvělý tah s Řezníkem a škoda neproměněné šance. Napodobí Plzeň Poborského a Šmicera?

Spokojený byl po remíze ve čtvrtfinále Konferenční ligy kouč Plzně Miroslav Koubek. Výsledek 0:0 uhráli Západočeši s Fiorentinou i díky překvapivému nasazení Radima Řezníka. Jen škoda spálené šance Vydry. Viktoria tak stále může napodobit Poborského či Šmicera.

Publikováno

dne

Spokojený byl po remíze ve čtvrtfinále Konferenční ligy kouč Plzně Miroslav Koubek. Výsledek 0:0 uhráli Západočeši s Fiorentinou i díky překvapivému nasazení Radima Řezníka. Jen škoda spálené šance Vydry. Viktoria tak stále může napodobit Poborského či Šmicera.

Polovina práce je za nimi. Plzeňské Viktorii se včera podařilo remizovat 0:0 s Fiorentinou a vybojovala tak tolik potřebný bod, který zajistí mistrovi z přespříští sezony české ligy přímou účast v Lize mistrů. Výsledek navíc dává naději do odvety na postu do semifinále.

Evropská konferenční liga prostě svěřencům Miroslava Koubka letos sedí doslova na míru. Zkušený trenér postavil taktiku na pečlivé defenzivě a jeho tým si poradil i s velkým množstvím absencí. Chybělo hned deset hráčů.

„Bylo třeba ubrzdit skvělého soupeře, nejsilnější tým na míči v Itálii a uzavřít mu prostory. Myslím si, že se nám to dařilo a soupeři jsme z hlediska defenzivy vytvořili nepříjemné prostředí,“ cituje web Viktorie pozápasovou tiskovou konferenci.

Přestože se většinu duelu domácí bránili, tak mohli i skórovat. Ve 24. minutě naděný brejk vyřešil Pavel Šulc nahrávkou na Matěje Vydru, ten ale své střelecké trápení neprotrhl ani proti Italům.

Řezník předvedl výkon i charakter

„Věděli jsme, že můžeme uspět tím, že soupeře ubrzdíme a povedou se nám akce z přechodu do útoku nebo ze standardky. Měli jsme jednu obrovskou šanci, kterou jsme bohužel neproměnili a Fiorentinu jsme nepustili do žádné velké šance,“ upozornil Koubek.

Na pravé straně obrany si poprvé od prosince zahrál pětatřicetiletý Radim Řezník. Přestože ho ke konci zápasu viditelně limitovaly křeče, v náročném testu obstál. Západočeši tak mohou stále doufat v senzační postup do semifinále soutěže.

„Strašně moc si vážím jeho výkonu a charakteru. Pro Radima jsme se rozhodli hned ve chvíli, kdy jsme věděli, že máme absence. Bylo to na základě jeho zkušeností, a také na tom, jak pracuje v tréninku. Nepochyboval jsem o tom, že to zvládne,“ byl spokojený Koubek.

Odveta se hraje ve Florencii příští čtvrtek. Napodobí Viktoria pražskou Slavii, která se i s Poborským či Šmicerem v roce 1996 probojovala až do semifinále Poháru UEFA?

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.