Koubek nepřesvědčil, nový ročník v Augsburgu začne v roli dvojky
Nepříjemnou komplikaci musí řešit Tomáš Koubek. Před rokem přicházel do Augsburgu jako nová jednička, v průběhu sezony však o své místo přišel a v létě klub sehnal nového gólmana. Na tiskové konferenci kouč bavorského celku potvrdil, že Koubek začne až jako dvojka.

Působení v Rennes zakončil Koubek nejlépe, jak jen mohl. S klubem získal trofej pro vítěze francouzského poháru. Následoval přestup do Augsburgu, kde se měl stát brankářskou jedničkou.
Tak se také ihned po jeho příchodu stalo, jenže v průběhu sezony o své místo přišel. Bavorský celek totiž prožil děsivou sezonu a jen tak tak se zachránil. Navíc měl jednu z nejhorších obran v Bundeslize.
Rodák z Hradce Králové inkasoval ve 25 soutěžních kláních až 53 branek. Jen čtyřikrát vychytal čisté konto. Ne snad, že by výsledky Ausgburgu šly přímo za ním. Ale že by v mnoha zápasech dokázal tým podržet, to se také říci nedalo.
Průměrné hodnocení v uplynulé sezoně na webu WhoScored.com, které činilo známku 6.34, mluví za vše. Zkrátka to nebyla vydařená sezona pro klub, ani pro Koubka.
Augsburg tak v létě koupil do brány novou posilu. Z Unionu Berlín přišel Rafał Gikiewicz, který zaujme post jedničky. Na tiskové konferenci to potvrdil i hlavní trenér mužstva.
Koubek však nedostal mnoho prostoru ani v přípravě, dalo se to tedy čekat. „V Tomášovi máme skvělou dvojku, která bude schopna kdykoliv zaskočit,“ nechal se slyšet Heiko Herrlich, kouč Augsburgu.
Zdroj: FC Augsburg
Diskuse
Mohlo by vás zajímat
Spekulace o dusnu v Plzni. Hyský prý čelí vzpouře asistentů a hraje o své přežití
Tajný plán FIFA odhalen. Prodej práv miliardáři, 450 turnajů ročně a hrozba totálního bojkotu
Vzpoura na FAČR? Jmenování španělského trenéra naráží na odpor, vadí peníze i utajování
