Spojte se s námi

Fotbal

Koubek: Dinamo teď nedává góly, snad jim to vydrží. Uděláme všechno pro to, abychom si zajistili postup

Viktoria Plzeň je možná trochu překvapením mezi českými zástupci v pohárové Evropě. Po třech kolech má plný počet bodů a už teď si může pojistit postup do jarní fáze.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň je možná trochu překvapením mezi českými zástupci v pohárové Evropě. Po třech kolech má plný počet bodů a už teď si může pojistit postup do jarní fáze.

Západočeský celek se i přes lehké potíže dostal do Konferenční ligy, kde mu los nenadělil zrovna atraktivní skupinu.

Skupina „Balkán“ obsahuje Dinamo Záhřeb, FC Ballkani a FC Astanu. Z každého koše asi nejhorší možnost a přitom nesmírně nároční soupeři.

Plzeň si ale zatím vede nad očekávání dobře. Nejprve porazila doma Ballkani 1:0, následně vyhrála 2:1 v Astaně a zvládla i papírově nejtěžší utkání v Záhřebu.

Po třech kolech tak má devět bodů, všechny ostatní celky mají tři. Výhra už jistě posune Viktorii do jarní části Konferenční ligy, což by byl skvělý úspěch.

„Máme za sebou půlku skupiny, druhá polovina je před námi. Z první poloviny máme devět bodů a víme, že jednoznačně musíme ještě nějaké udělat. Zítra na to máme první možnost a uděláme všechno proto, abychom to zvládli a zase nějaký bodík přibyl, a tím by se pozice upevnila,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Miroslav Koubek.

Dinamo ve skupině sice nejprve nadělilo pět branek Astaně, pak ale s Ballkani ani s Plzní neskórovalo. A body ztratilo i o víkendu v lize, když zachraňovalo remízu s Varaždinem až v poslední minutě.

„Dinamo byť vyrovnalo v nastavení, tak bylo o level lepší tým, než domácí Varaždin, takže potvrdili svoji kvalitu, hlavně jejich silnou technickou stránku a z toho pramenící velmi dobrá kombinace. Víme, že teď nedávají tolik branky, bylo by dobré, kdyby jim to vydrželo. Asi jim chybí Petkovič, ale my to máme taky tak,“ dodal kouč Plzně.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené