Spojte se s námi


Fortuna liga

Köstl: Sešly se mi dvě nabídky z ligy a jedna ze zahraničí. Národní tým by měla být nejvyšší meta všech trenérů

Na začátku roku 2024 skončil na pozici asistenta Slavie Jaroslav Köstl, pravá ruka a dlouhodobý spolupracovník Jindřicha Trpišovského. Nadějný trenér přijal nabídku asistenta v České fotbalové reprezentaci a nyní promluvil o nabídkách, které v zimě měl.

Publikováno

dne

Na začátku roku 2024 skončil na pozici asistenta Slavie Jaroslav Köstl, pravá ruka a dlouhodobý spolupracovník Jindřicha Trpišovského. Nadějný trenér přijal nabídku asistenta v České fotbalové reprezentaci a nyní promluvil o nabídkách, které v zimě měl.

Jaroslav Köstl během svého působení ve Slavii oslavil zisk tří mistrovských titulů, 4 domácích pohárů a tři postupy do čtvrtfinále evropských pohárů. Vše ale jednou končí a Köstl se s klubem definitivně rozloučil na začátku tohoto roku.

„Po dlouhých šesti letech nadešel čas loučení. Rozhodl jsem se přijmout novou výzvu v podobě angažmá u národního týmu. Odchází se mi s těžkým srdcem, ale se skvělým pocitem,“ řekl pro klubový web.

Rozhodl se přijmout nabídku asistenta u České fotbalové reprezentace, kde bude spolupracovat s koučem Ivanem Haškem. Právě Köstl je dle mnohých fanoušků zárukou kvality a proto byly reakce po společném jmenování veskrze pozitivní.

Köst měl i jiné nabídky

Je ovšem jasné, že trenér jako je Köstl měl i odlišné nabídky. Dokončí si totiž profi licenci a koketoval s myšlenkou stát se hlavním koučem. Tuto variantu ale zatím upozadil, nabídka z reprezentace byla nejlepší možná.

„Sešly se mi dvě z ligy, jedna z nich z Českých Budějovic, a jedna ze zahraničí. Nechci být konkrétní, bylo to blízko, ze sousední země. Všechny byly na hlavního trenéra. Sešlo se to chvilku potom, co jsem dodělal profilicenci. Všechno jsem probíral s Jindrou (Trpišovským), i panem Tvrdíkem (šéf Slavie),“ řekl pro Sport.cz.

„Z logiky věci nad tím přemýšlím a věřím si na to, být hlavním koučem. Ale bavíme se o národním týmu, což by měla být nejvyšší meta všech trenérů. Potkáváte nejlepší hráče naší země. Reprezentační nabídka prostě všechno přebila. Po deseti letech v klubech mám najednou jiný režim, jde o jiný druh práce. Ale vím, že i jako asistent dostanu od Ivana prostor a moc se na tu práci těším,“ dodal.

První zápas v reprezentaci jej čeká 22. března, kdy Češi odcestují do Norska na přátelský zápas. Čtyři dny poté v přípravě změří síly s Arménií, a to na Letné. Euro je na programu ve druhé polovině měsíce června.

Zdroj: Sport.cz, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.