Spojte se s námi


Fotbal

Köstl: Cíle na EURO? Jednoznačně máme na postup ze skupiny! Já věřím, že uděláme spoustě lidí radost

Česká fotbalová reprezentace se chystá na EURO 2024. Už brzy bude oznámena nominace a asistent trenéra Jaroslav Köstl nyní nastínil cíle jeho týmu na turnaji a také to, zda se při nominaci hledí i na věk hráčů.

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace se chystá na EURO 2024. Už brzy bude oznámena nominace a asistent trenéra Jaroslav Köstl nyní nastínil cíle jeho týmu na turnaji a také to, zda se při nominaci hledí i na věk hráčů.

Česká fotbalová repezentace se probojovala na EURO a může se těšit na minimálně tři zápasy, a to s Portugalskem, Gruzií a Tureckem. Už v úterý se dočkáme tiskové konference, na které trenéři představí hráče.

Je takřka jisté, že Češi budou mít na turnaji jeden z nejstarších týmů. Důvodů je více a je zde určité srovnání s hokejovým týmem, který taktéž na MS vzal jeden z nejstarších týmů celého turnaje.

„Nedokážu to srovnávat s hokejem, to je úplně jiné sportovní prostředí. Ale myslím, že to i v té březnové nominaci bylo patrné, že rozhoduje aktuální výkonnost a je nám asi jedno, jestli je hráči 19 nebo 29 let.

My tam tehdy měli sedm nováčků. Jednoduše, pokud na to kluci mají, tak proč by v nominaci nebyli? A ještě k tomu asi doplním, že samozřejmě chceme úspěch na Euru – to je jednoznačné.

Ale chceme také, aby tým byl úspěšný a dosáhl svého vrcholu postupem na mistrovství světa. Euro je vlastně jen první, ale samozřejmě hodně důležitý krok,“ řekl pro Livesport asistent trenér Jaroslav Köstl.

Köstl o cílech na EURO

EURO se už před nějakým časem rozšiřovalo a aktuálně je možné postoupit i z třetí příčky. Proto je jasné, že cílem na turnaji pro český tým je postup ze skupiny. Köst to nevidí jinak.

„Vnitřně jednoznačně asi cítíme, že takový prvotní cíl je postup ze základní skupiny. Myslím si, že na to jednoznačně máme. Potom je tolik variant dalších zápasů, že je těžké cokoli predikovat.

Ale samozřejmě chceme vstoupit do turnaje vítězně a tak nás teď zajímá jen Portugalsko. Co přijde dál, to přijde. Já věřím, že uděláme spoustě lidí radost,“ dodal.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.