Spojte se s námi

Fotbal

Kontroverze v Serii A: Vyhrál Juventus neoprávněně? Trenér Lecce si stěžuje na chybná rozhodnutí sudího

Bylo Lecce v zápase proti Juventusu poškozeno? Trenér Roberto D’Aversa se domnívá, že rozhodčí v duelu na půdě italského giganta nesprávně posoudil tři incidenty, jež vedly v neprospěch jeho týmu.

Publikováno

dne

Bylo Lecce v zápase proti Juventusu poškozeno? Trenér Roberto D’Aversa se domnívá, že rozhodčí v duelu na půdě italského giganta nesprávně posoudil tři incidenty, jež vedly v neprospěch jeho týmu.

Juventus vyhrál v úterní předehrávce šestého kola Serie A nad Lecce 1:0, když jedinou branku vstřelil v 57. minutě Arkadiusz Milik.

Trenér hostujícího celku Roberto D’Aversa je však přesvědčen o tom, že rozhodčí Antonio Giua nevyřešil všechny incidenty na hřišti správně. Konkrétně zmínil tři momenty, které pomohly k neúspěchu Lecce na Juventus Stadium.

Nutno podotknout, Salentini byli spolu s Interem zatím jediným týmem, který v novém ročníku Serie A ještě neprohrál. To už ovšem po prohře s Juventusem pochopitelně neplatí. Jaké tedy tři kontroverzní momenty D’Aversa označil?

První z nich byl rohový kop, po jehož rozehrání o několik okamžiků později nakonec padl gól. D’Aversa však uvádí, že to byl právě hráč Juventusu Adrien Rabiot, kdo se dotkl balónu jako poslední.

Při jeho exekuci pak obránce Juventusu Daniele Rugani měl zahrát rukou, ani to však sudí Giua neodpískal. Lecce poté před akcí vedoucí ke gólu na chvíli získalo míč do svého držení. Celou situaci si můžete prohlédnout v níže přiloženém videu.

Neměli bychom vždy potřebovat VAR…

Každopádně to ale znamená, že tím, že Lecce dokázalo z rohového kopu odkopnout míč od brány, nebyl samotný roh tou přímou akcí vedoucí ke gólu. A tím pádem byl vstřelený gól Milika mimo působnost VAR.

Třetí incident se odehrál v 93. minutě, kdy Mohamed Kaba dostal druhou žlutou kartu za simulování, když po souboji s protihráčem jednoduše zakopl a ztratil rovnováhu.

A jelikož VAR nemůže zasahovat do udělování žlutých karet, nejedná-li se o potenciální penaltu, musela další udělená žlutá karta platit.

„Myslím, že rozhodčí udělal několik nesprávných rozhodnutí. Mohu vás ujistit, že Kaba se nesnažil nasimulovat faul. Kvůli těmto dvěma žlutým kartám jsme přišli o důležitého hráče, ale na druhou stranu nechci vytvářet alibi pro své mužstvo,“ uvedl kouč D’Aversa, jehož slova cituje server Football Italia.

„Nad zjevným pochybením u rohu Rabiota vyjadřujeme lítost, ale neměli bychom vždy potřebovat VAR, aby se zapojil (a napravil rozhodnutí sudího). Byl to vyrovnaný zápas a my jsme ho prohráli,“ dodal trenér Lecce.

Zdroj: Football Italia, Twitter / X

Reklama

Oblíbené