Reklama

Konec zelené! Reprezentace České republiky představila nové venkovní dresy

Když v listopadu roku 2019 představila fotbalová reprezentace České republiky nové venkovní dresy, nesla to fotbalová veřejnost těžce. Až doposud se na venkovní dresy snášela velká vlna kritiky. Nyní byly představeny nové dresy, kterým se ale negativní reakce rovněž nevyhýbají.

Zdroj: West Ham United

Na jedné straně radost, na druhé straně opět kritika. Fanoušci fotbalové reprezentace České republiky se mohou radovat z konce zelených dresů.

Byla totiž představena nová kolekce venkovních dresů, která ale rovněž snáší nemalou míru kritiky. A to ze zřejmě pochopitelných důvodů.

Sice se vrací bílá barva, nicméně kritika míří na jiné prvky. Někomu stále vadí, že na dresech není velký státní znak, který zastupuje Čechy, Moravu i Slezsko. To ale s novými dresy pochopitelně zmizet nemůže.

Terčem kritiky je tak zejména fakt, že logo FAČR je na dresech menší než logo výrobce dresů, tedy Pumy. Kritiky se dočkal i malý nápis “Czech Republic”, který je navíc v angličtině. Někomu pak vadí i náhodné pruhy na dresu.

Dres si však pochvaluje Jan Bořil. „Měl jsem ho na sobě při focení a podle mě se povedl. Pozitivní reakce jsem zaznamenal i od spoluhráčů. Hlavně ale doufám, že nám na mistrovství Evropy přinese štěstí a že v něm dosáhneme na nějaký týmový úspěch,“ nechal se slyšet kapitán Slavie.

„Vždycky říkám, že pro mě je nejdůležitější, abychom v těch dresech byli úspěšní. Podstatné je tedy to, aby se v nich dobře cítili hráči. Použité materiály i výsledný design tuto podmínku splňují,“ tvrdí pro změnu kouč Jaroslav Šilhavý.

Zdroj: FAČR, Twitter, Facebook

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Nikdy jsem nepochopil, proč někoho ty žluté / zelené (nebo co to je :D) dresy dráždí. Vždyť je to úplně jedno. To samé to logo. Jenom hysterky kvičí.

  • No a co? Ty jsi ta potrefená hysterka?
   Navíc ano, Lípa je národní strom a tyto barvy jí symbolizují, takže pokud tam někdo chce hledat symboliku, najde ji. Ale znovu opakuji, že je to úplně jedno. Kluby také mají klubové barvy a často mají 2. či 3. sadu dresů, která tomu neodpovídá. A také se nic moc neděje, přitom to je stejné…. Je to jenom triko! Mě spíš zajímá, jestli něco hrajou….

   • Mě se ty dresy prostě nelíbily a navíc to nebyla ani zelená barva a vypadaly jak rozlišováky. Nikdy v historii jsme takové dresy neměly. Nevím proč by někdo tím, že dá najevo názor, že se mu něco nelíbí měl být hysterka???? co KARL?

   • Snad při své aroganci dovolíš,že někomu(asi většině lidí s mozkem a srdcem)to,jak vypadají dresy naší státní reprezentace prostě jedno není.

 2. Proč se nevrátíme k původním dresům z 1. republiky a proč dres nemá znak Čseké republiky, ale jenom Čech?

 3. V ve všech diskusích ohledně repre dresů se opakovaně objevují povzdechy nad absencí státního znaku ČR. Skutečnost je ale taková, že státní znak nepoužívá na svých dresech snad již nikdo. Obvyklý je znak fotbalové asociace dané země. Logo české reprezentace vychází z malého státního znaku, který patří mezi STÁTNÍ SYMBOLY ČR. Vlastní logo umožňuje reprezentaci budovat svou značku a dresy díky němu působí moderněji

 4. Proti bílým dresům nemám nic.Skutečnost,že znak pumy je zhruba stejně velký,jako karikatura našeho státního znaku je jen obrazem současného stavu naší společnosti.

 5. Ta žlutozelená barva mi silně připomíná dětskou stolici.Pak se mi nelíbí,jak jsou ty dresy na hráčích napresované.Vypadají jako by se při praní srazily.

 6. jen to logo fotbalové asociace mohlo být větší, jinak jsou pěkné rozhodně lepší než ty žluto zelené

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené