Spojte se s námi


Fotbal

Konec velké pohádky? František Straka ve slovenské lize poprvé prohrál. Potopil ho útočník Baníku Ostrava

Zásluhou vítězné trefy útočníka Baníku Ostrava, který hostuje ve slovenské Skalici, skončila velká pohádka Františka Straky. Český krajan ho tak potopil v důležitém zápase a zkušený kouč v lize našich východních sousedů poprvé prohrál.

Publikováno

dne

Zásluhou vítězné trefy útočníka Baníku Ostrava, který hostuje ve slovenské Skalici, skončila velká pohádka Františka Straky. Český krajan ho tak potopil v důležitém zápase a zkušený kouč v lize našich východních sousedů poprvé prohrál.

Po osmé už to nevyšlo. Neskutečné tažení Františka Straky za záchranou Zemplínu Michalovce dostalo první trhlinu. V sobotním podvečerním duelu východoslovenský tým nestačil v domácím duelu na Skalici v poměru 1:3.

„Mrzí mě, že jsme tento zápas nezvládli. Je to ale naše vina. Hráli jsme v křeči, přispěl k tomu i páteční výsledek z Trenčína, kde naplno zabodovaly Košice. Museli jsme tak vyhrát, a když musíte vyhrát, tak často děláte chyby,“ zhodnotil pro klubový web zápas František Straka.

Duel se pro Zemplínské nevyvíjel dobře hned od začátku, už v 10. minutě se totiž prosadil hostující obránce Černek. Do poločasu ještě stihl srovnat Řek Niarchos, kterému asistoval bývalý útočník pražské Slavie Gino van Kessel.

Vítěznou trefu vstřelil Daniel Smékal z Baníku Ostrava

„Odklonilo se od nás i štěstí, protože šance na další góly jsme měli. Skalice ale vyhrála zaslouženě. Nyní bude důležité, abychom se z této prohry oklepali. Naše pěkná série skončila, ale musíme jít dále,“ dodal pětašedesátiletý stratég.

Strakově týmu nevyšla druhá půle, kdy hosté ze Skalice udeřili hned dvakrát. Nejprve se trefil český útočník Daniel Smékal, který ve Skalici hostuje z Baníku Ostrava. Svou pátou trefou tak svého krajana vlastně potopil. Konečnou podobu výsledku dodal Adam Morong.

Strakovi tak skončila parádní bilance. V lize poznal hořkost porážky až v osmém duelu. Do té doby s Michalovci posbíral čtyři výhry a tři remízy. A to jeho tým před tím nevyhrál dlouhých 287 dní. Jedinou předchozí prohru zapsal Straka v pohárovém střetnutí s Trnavou.

Michalovce jsou na jedenáctém místě, které svého držitele posílá do baráže. Na desáté Košice mají Zemplínští tříbodovou ztrátu. Do konce skupiny o udržení chybí čtyři kola a v tom posledním přijedou Michalovce právě do Košic.

Zdroj: Niké liga, MFK Zemplín Michalovce

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.