Spojte se s námi


Premier League

Konec spekulací! Martin Dúbravka prodloužil v Newcastlu smlouvu do roku 2025

Publikováno

dne

Je čas ukončit spekulování o další budoucnosti Martina Dúbravky. Po odchodu Rafaela Beníteze se mluvilo o jeho odchodu ze severu Anglie. Zájem o jeho osobu měl mít Juventus či Bayern, kde by však spíše dělal dvojku. Rozhodl se ale setrvat další sezonu v Newcastlu, kde ve čtvrtek po obědě prodloužil kontrakt na dalších šest let, čímž vyvrátil všechny přestupové spekulace, které se chystaly na další přestupová období.

V lednu 2018 došlo k dohodě o půlročním hostování Martina Dúbravky mezi pražskou Spartou a Newcastlem United. Ihned po svém příchodu do St. James‘ Parku se stal Martin Dúbravka jasnou jedničkou a vybudoval si v tradičním anglickém celku skvělou pozici. Velice se tak očekávalo, že jej severoanglický celek v létě podepíše natrvalo, a to se také stalo.

Jednička slovenské reprezentace tak začínala loňskou sezonu jako kmenový hráč Magpies a očekávalo se, zda-li naváže na své výkony, které během předchozího půlroku uchvacovaly celou Premier League. Navázat se na ně podařilo, možná se je podařilo i předčít. Právem se tak začalo hlasitě mluvit o stěhování Dúbravky na prestižnější adresu. Obzvláště po konci Beníteze, který byl hlavním důvodem, proč se slovenský gólman připojil ke klubu.

Hráč se ale rozhodl setrvat v bývalém celku Pavla Srníčka a nyní navíc oficiálně ukončil všechny možné spekulace podpisem nového dlouhodobého kontraktu, který vyprší až v červnu 2025.

Zajímavým faktem je, že od svého debutu Dúbravka nechyběl v jediném utkání Premier League. Za Newcastle tak odehrál v nejvyšší anglické lize již 59 zápasů s bilancí 73 obdržených branek a 18 čistých kont a dokonce získal i jedno individuální ocenění, které v minulosti obdržel například legendární Alan Shearer.

Jak se ale cítí po podpisu smlouvy? „Je to úžasný pocit. Musím ale říci, že čas neuvěřitelně rychle plyne od doby, co tu jsem. Jsem tu již skoro dva roky, našel jsem zde skvělé lidi, které můžu nazývat přáteli. Velice si užívám svůj čas, který tu mohu trávit. Proto mám ohromnou radost, že zde budu moci strávit příštích šest let,“ vyjádřil se Martin Dúbravka, který je miláčkem fanoušků.

Radost z podpisu smlouvy má i trenér Steve Bruce, který v létě nahradil fenomenálního Rafaela Beníteze: „Jsem opravdu a vážně potěšen, že Martin věnoval svou budoucnost Newcastlu. Od svého příchodu je naprosto fantastický a je pro nás nesmírně důležitou postavou jak na hřišti, tak i v kabině. Je jednou z hlavních součástí našich plánu do budoucna, takže je skvělé, že s námi zůstane po tak dlouhou dobu. Za jeho výkony si zaslouží odměnu.“

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.