Spojte se s námi


Fotbal

Konec propadáku se blíží. Manchester United za něj vyhodil 100 milionů eur, druhého nejdražšího hráče své historie zřejmě neprodá ani za polovinu

Manchester United a nejdražší nákupy v jeho historii? Zajímavé to téma. V podstatě žádný z hráčů, kteří přišli za astronomické sumy, se neprosadil tak, jak se čekalo. Jedním z příkladů je brazilský křídelník Antony, kterého se Red Devils podle všeho rozhodli prodat.

Publikováno

dne

Manchester United a nejdražší nákupy v jeho historii? Zajímavé to téma. V podstatě žádný z hráčů, kteří přišli za astronomické sumy, se neprosadil tak, jak se čekalo. Jedním z příkladů je brazilský křídelník Antony, kterého se Red Devils podle všeho rozhodli prodat.

Paul Pogba, Antony, Harry Maguire, Romelu Lukaku a Jadon Sancho. To jest výpis pětice nejdražších fotbalistů, které kdy pořídil Manchester United. Jak dnes už víme, tak ani jeden jmenovaný se do klubových kronik nezapsal jako legenda.

Aktuálně je terčem kritiky zejména brazilský technik Antony, který dorazil v létě 2022 z Ajaxu Amsterdam za téměř 100 milionů eur. Pár světlejších chvilek od té doby sice měl, ale bylo jich skutečně jen pár. Jinak je většinu času kromě kritiky také terčem posměšků.

Dosud odehrál za Manchester United 70 soutěžních utkání s bilancí 9 vstřelených branek a 4 asistencí. To je vzhledem k sumě, za kterou přišel, skutečně tristní bilance. Samozřejmě tato čísla nejsou vše, ale ani herně nemá 24letý Brazilec nějak zásadní přínos pro tým.

V této sezoně Premier League se nepodílel na žádném gólu. Ve 26 soutěžních duelech má na kontě 1 gól a 1 asistenci, oba zápisy do statistik si připsal v FA Cupu.

Ať už hraje v základní sestavě, nebo naskakuje do hry z lavičky, jen málokdy má nějak zásadní vliv na to, co se děje na trávníku. I proto v této sezoně tráví na hřišti mnohem méně času než v té loňské.

Manchester United rozhodl o Antonyho budoucnosti

Manchester United už dle serveru Daily Mail došel k verdiktu, že technicky nadaného Brazilce v létě prodá. Nebude to však mít vůbec snadné. Hlavně v případě, že by za něj chtěl i něco vydělat, nebo spíše nechtěl zásadně prodělat.

Antony je dle serveru Transfermarkt nyní ceněn na 35 milionů eur. Očekává se, že bude těžké jej prodat za větší sumu. Ani na Old Trafford údajně nepočítají s tím, že by měli za hráče inkasovat více než 50 milionů eur.

Trenér Erik ten Hag začal před Brazilcem upřednostňovat například 19letého anglického talenta Omariho Forsona, přednost dostal i Amad Diallo. Celkově už Antony nebyl v základní sestavě v osmi posledních zápasech, což o mnohém vypovídá.

Je však otázka, kdo o něj bude mít zájem. Navíc za sumu, která se má pohybovat okolo hranice 50 milionů eur.

Zdroj: Transfermarkt, Daily Mail

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.