Spojte se s námi


Fotbal

Konec Nováka ve Fenerbahce? Český obránce obětí pravidla o cizincích

Reprezentační obránce za jeden z nejúspěšnějších tureckých klubů odehrál dvě sezony, předtím strávil dvě a půl sezony v rivalském Trabzonsporu. Jeho čas ve Fenerbahce by se podle tureckých médií měl chýlit ke konci, svou více než čtyřletou tureckou misi si ale pravděpodobně prodlouží.

Publikováno

dne

Reprezentační obránce za jeden z nejúspěšnějších tureckých klubů odehrál dvě sezony, předtím strávil dvě a půl sezony v rivalském Trabzonsporu. Jeho čas ve Fenerbahce by se podle tureckých médií měl chýlit ke konci, svou více než čtyřletou tureckou misi si ale pravděpodobně prodlouží.

Nedá se říct, že by šlo ze strany Filipa Nováka o vydařené angažmá. Během svého působení v Istanbulu vypadl z užšího kádru české reprezentace, nastoupil ke 38 zápasům Süper Lig, z nichž nemálo bylo z lavičky, v nové sezoně si zatím ani ligový start nepřipsal.

V dresu tureckého vicemistra nastupoval v této sezoně jen v předkolech a opět výhradně jako náhradník. Bylo jasné, že v plánech trenéra Jorgeho Jesuse nefiguruje. Ten přešel na systém se třemi stopery a Novákova pozice levého obránce byla posunuta do ofenzivy.

Post levého křídelního obránce nově zastává starty v Premier League ověnčený Ezgjan Alioski a je otázkou, zda by byl Novák vůbec na této pozici schopen působit. Trenér Jesus má podle všeho jasno a odchovanci přerovského fotbalu by tedy odchod spíše prospěl.

Fenerbahce navíc po příchodu nejen Michyho Batshuayie potřebuje kvůli pravidlům Turecké fotbalové federace (TFF) omezit počet cizinců v kádru, kvůli vysokému platu a pravděpodobnému nevyužití českého hráče si vytáhl černého Petra právě on.

Odchod ano, ale co s penězi?

Kamenem úrazu jsou ale peníze. O reprezentačního obránce se zajímá například Fatih Karagümrük. Tým ze středu tabulky turecké nejvyšší soutěže v současnosti trénuje hvězdný Andrea Pirlo, platově byl ale Novák prozatím mimo jeho možnosti.

Podle tureckého novináře Ömera Celikbashliho Filip Novák žádá po Fenerbahce doplacení peněz, které by mu předčasným ukončením smlouvy ušly, pak by odešel zadarmo. Je možné, že po splacení pohledávek istanbulským celkem by mohl přistoupit i na nižší platové ohodnocení, které mu nabízí Pirlův Karagümrük.

Držitel rekordních 28 titulů turecké ligy Fenerebahce si ten poslední připsal už před osmi lety. Cestu zpět na vrchol si tak chce zjednodušit nákupy velkých jmen, aby co nejdříve uspokojil po úspěchu hladové fanoušky.

V létě přišel již zmiňovaní Batshuayi a Alisoki, z Watfordu pak vedení přivedlo Joshuu Kinga, z Cagliari přestoupil do Istanbulu Joao Pedro. Jiní cizinci tak museli pryč, po Luizu Gustavovi a Mesutu Özilovi je pravděpodobně na řadě Novák.

Český obránce si za působení ve Fenerbahce připsal čtyři branky a tři asistence v 51 zápasech.

Zdroj: Deniz Evren, Yeni Safak

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.