Spojte se s námi


Fotbal

Konec jedné éry! Jaké jsou nejlepší momenty Jürgena Kloppa v Liverpoolu?

Cesty Jürgena Kloppa a Liverpoolu se na konci aktuálního ročníku rozejdou. Během devítiletého působení na Anfield Road zažil německý kouč mnoho úspěchů. Jaké momenty patřily mezi ty vůbec nejlepší?

Publikováno

dne

Cesty Jürgena Kloppa a Liverpoolu se na konci aktuálního ročníku rozejdou. Během devítiletého působení na Anfield Road zažil německý kouč mnoho úspěchů. Jaké momenty patřily mezi ty vůbec nejlepší?

Origi v Merseyside derby

V ochozech to už vypadalo na remízu. Utkání spělo k bezbrankové dělbě bodů, načež se hvězdný obránce Virgil van Dijk rozhodl vystřelit z voleje. Jenže zakončení mu vůbec nesedlo a zdálo se, že míč poputuje do zámezí. Ten však začal rychle padat, brankář Evertonu Jordan Pickford celou situaci podcenil.

Balón se od břevna odrazil k dobíhajícímu Divocku Origimu, který velmi snadným způsobem míč uklidil do branky a zajistil tak domácím Reds důležité vítězství. Tímto momentem se samozřejmě nechal strhnout i Jürgen Klopp, který vběhl na hřiště a oslavoval spolu s týmem.

„Exhibiční“ zápas s Manchesterem United

Psal se pátý březen roku 2023 a Anfield byl svědkem další pohádky. Tentokrát zažil historicky nejvyšší vítězství nad Manchesterem United, který Liverpool smázl rozdílem snad tří tříd.

Utkání v rámci 26. kola Premier League 2022/23 vyhrál 7:0. „Něco takového zažijete jednou za život a je to nádherné,“ uvedl po zápase Klopp.

Domácí double

Mezi největšími úspěchy pochopitelně nemůže chybět také zisk domácího doublu. V sezoně 2021/22 se Liverpool Jürgena Kloppa stal teprve pátým týmem, kterému se podařilo během jedné sezony vyhrát oba domácí poháry – Carabao Cup a FA Cup.

V obou finálových střetnutích na Reds čekala Chelsea. A shodně obě utkání skončila po normální hrací době bezbrankovou remízou. O vítězství ve prospěch Liverpoolu vždy musel rozhodnout až penaltový rozstřel.

Corner taken quickly

Sezona 2018/19 přinesla Liverpoolu celkově šestý triumf v milionářské Lize mistrů. Finálovému vítězství 2:0 s Tottenhamem a postupu do finále ale předcházel jeden z největších comebacků v historii této soutěže.

V semifinále prohrál Kloppův Liverpool na Camp Nou 0:3 s domácí Barcelonou a postupové naděje anglického celku byly téměř nulové. Utkání na Anfield Road však přineslo něco naprosto neuvěřitelného. Domácí celek dokázal zvítězit 4:0, což značilo jediné – postup!

A hláška „Corner taken quickly,“ se zapsala do dějin. Belgičan Origi totiž zvyšoval na konečných 4:0 a jeho gól byl zvolen jako ten nejlepší v celé klubové historii.

Ligový titul po 30 letech

Pro všechny příznivce Reds je poslední zisk ligového titulu možná tou vůbec nejdůležitější trofejí v historii. Trenéru Kloppovi se podařilo v sezoně 2019/20 ukončit třicetileté čekání.

Liverpool výše zmíněný ročník završil se ziskem neuvěřitelných 99 bodů. Nutno dodat, více v rámci Premier League dokázal získat jen Manchester City v sezoně 2017/18, a to rovnou 100 bodů.

Zdroj: Liverpool FC, The Sporting News, YouTube

Reklama

Oblíbené