Reklama

Konec fotbalu? Superliga je tu, týmy jsou vyřazeny z lig i Ligy mistrů. Které celky se účastní?

Tohle si rozhodně žádný fotbalový fanoušek nepřál. Ale úderem nedělní půlnoci je to oficiální. 12 vyvolených klubů si společně vytvořilo vlastní soutěž zvanou Superliga. A to i přes výhrůžky UEFA, že týmy budou vyřazeny z domácích lig i Ligy mistrů. Nastává konec fotbalu tak, jak ho známe.

Zdroj: Flickr, CC BY-SA 2.0

Během neděle se začaly rojit spekulace o vytvoření Superligy. Mělo se jednat o novou podobu Ligy mistrů, ve které však budou jen ty nejbohatší a největší týmy.

Kluby se však dohodly za zády organizace UEFA, která by tím pádem přišla o spoustu peněz.

Proto vyslala okamžité varovné signály. Hrozila vyloučením z Ligy mistrů i vlastních soutěží. Navíc se spojila s organizací FIFA a všichni hráči, kteří v této nové soutěži nastoupí, se nesmí zúčastnit Mistrovství světa 2022 v Kataru.

Ani to ale velkokluby nezastavilo a úderem půlnoci všech 12 celků oficiálně vyhlásilo start Superligy. Prezidentem této nové soutěže by měl být Florentino Pérez, prezident Realu Madrid.

Mezi 12 vyvolených celků patří AC Milán, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milán, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid a Tottenham.

Údajně se mají připojit ještě tři celky, Bayern Mnichov už prý souhlasil, pro je i RB Lipsko. Dalším celkem by mělo být Porto.

PSG byla účast nabízena, pařížský celek je ale rázně proti a okamžitě odmítl.

Fotbal ale už pravděpodobně nikdy nebude jako dřív. Tohle je obrovský převrat ve fotbale, který bude mít šílené následky. UEFA okamžitě rozhodla, že všech 12 celků bude vyřazeno od příštího ročníku z Ligy mistrů i domácích lig.

Dalším trestem pro “uprchlíky” je fakt, že hráči, kteří budou v Superlize nastupovat, nesmí hrát na Mistrovství Světa 2022 v Kataru.

Můžeme se tak rozloučit s Cristianem Ronaldem, Lionelem Messim, Sergiem Ramosem, Robertem Lewandowskim či Kevinem De Bruynem.

UEFA i FIFA se snažili na poslední chvíli odtržení zabránit, to ale nebylo nic platné. Důvodem nové Superligy má být posunutí fotbalu na nový level a samozřejmě, vygenerování nepředstavitelných částek. Například firma DAZN je ochotná zaplatit 3,5 miliard dolarů za televizní práva.

Superliga by měla začít už v tomto srpnu, reagovala tak na vyřazení ze svých lig. Původně byl totiž start plánován na srpen 2022. Zápasy by se měly odehrávat v týdnu.

Superliga už má i svojí oficiální stránku, vše je tak připraveno ke startu nové soutěže. A to je pro fanoušky obrovské zklamání. Na sociálních sítích se nová liga setkala s obrovskou dávkou nevole.

Zdroj: Madrid Zone, El Chirinquito, Fabrizio Romano

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Tak si to řekněme otevřeně, on to už dávno není sport. Vždy až na prvním místě jsou v tom prachy, bafuňáři, a v poslední době taktéž mor politické korektnosti. Je mi líto fandů – srdcařů, ale za poslední týdny je světový fotbal bohužel už v posledním stádiu rakoviny. Škoda.

  • Proč by to najednou neměl být sport? Co se tak zásadně mění? Nic. O penězích je to už dávno. A bafuňářů se chtějí zbavit, proto se snaží odstrčit UEFU, která je tou největší rakovinou.

  • Fandové “srdcaři” chodí na svůj fotbal v dolní horní a pak v místní hospodě na u hřiště na pivo.

   Ti ostatní jsou jen sponzoři předražených primadon.

   • Vy si myslíte, že ti srdcaři si potom večer nepustí v tv třeba arsenal proti spurs? Ty dvě věci se přece nevylučují.

    • Tak záleží i na tom, jestli za to budou muset platit. Já třeba považuji za skandální, že ČT do této černé díry na peníze nasype řádově stovky milionů korun, které musíme povinně platit my koncesionáři. Nechť se to přesune na O2 TV nebo jiný placený kanál, pak se uvidí.

    • ale na kvalitní fotbal, od kvalitních týmů bude každý rád koukat večer,stačí jeden zápas superligy a bude lépe, jak píše Václa H., nevylučuje se to a co za to dostávají a kdo to sponzoruje je mi jedno, má koule se proti současnému vedení postavit…

  • Máte pravdu pane Kocour Tom. Mně osobně je to jedno. Placené sportovní kanály nemám ani o nich neuvažuji. Také to že nechcete napsat své jméno svědčí že se lidé zastrašují v demokratickém světě.

  • Souhlas, ale vždyť nějaké MS ,kde za národní mužstvo hraje například 7 kluků z Afriky to je taky obrovský byznys a vůči fanouškům dané zemé podvod.

  • FRANCIE BY NEBYLA MISTEEM SVĚTA VE FOTBALE , KDYBY ZA NI NEHRÁLI KLUCI Z AFRIKY ( PŘISTĚHOVALCI ) !

 2. Tak, to by mohli udělat jednoduše. Všechny celky z Anglie, Německa, Španělska, Itálie co budou hrát tu jejich Super League, nahradit celky z ostatních soutěží, jako je naše Česká, Slovenská a bez náhrady pro Němce, Španěly a další. Nebo prostě udělat Ligu Mistrů, prostě pro mistry ligy a vícemistry….

  • Tak třeba se od nové sezony bude hrát LM stylem že do ní postoupí jen 24 mistru ze zemí kteří mají koeficient na 1.až 24. místo . Bez týmu Anglie Špaňalska Italie a pokud se přidají Němci tak bez týmu Německa.

   • A kdo na to bude koukat? Zadarmo možná, ale pokud za to budou chtít peníze jako posledních pár let, tak já jim je už nedám. Bez těch top týmů evropy to nemá cenu.

  • Co je to za blbost trestat němce nebo španěly, vlastníci klubů bývají většinou zahraniční, tak ať si vlastník klubu dělá co chce, ale nesmysl trestat ostatní týmy podle národu.

 3. Jediné co by na tyhle svině platilo je totální ignorace. Prostě se na ty primadony vysrat. Nechodit na stadiony, nesledovat v tv. Ať si hrají mezi sebou. Dokonalý autismus. Jenže to by fanoušci nesměli být debilové, navíc ve své debilitě podporovaní zkurvenými médii. Nazdar! Ať žije pralesní liga!

  • Úplný souhlas, ještě aby nikdo od nich nekupoval televizní práva a bude to OK a jestlinse budou chtít vrátit tak za každou sezónu o soutěž níž

   • Tak si je nekupuj 😀 Ale o tom, kdo a za kolik si koupí práva rozhodne pouze trh a všichni svazáci se mohou jít bodnout….

    • To není o svazáctví .. To je o naprosté komercionalizaci všeho. Včetně sportu, což je opravdu hnůj. Adorace peněz všechno zničí, jen Klausovi nohsledi, tedy tržní bolševici, to nechtějí vidět a hlavně si to přiznat.

     • Ty máš v tý kebuli slušně nakakáno. Fotbal je normální byznys jako cokoliv jiného. Neexistuje jediný důvod, proč by si tyto kluby nemohli dělat, co chtějí, jejich volba. A vůbec neexistuje důvod k tomu, aby jim do toho někdo kecal. Že to bude mít následky? ano, jistě, ale s tím musí počítat. A přesto tuto cestu zvolili, přijali riziko. To je normální chování na volném trhu.

      A druhá věc, tržní bolševik? Můžeš mí říct, co ten pojem znamená? Předpokládá, že to je jen nálepka typu sluníčkář, rasista a podobně. Ale od někoho, kdo nechápe, jak fungují peníze a trh toho moc neočekávám. Protože když to není o svazáctví, tak by mi zajímalo, co by mělo motivovat televize k tomu, aby přišli o zisk za vysílání těchto zápasů. Nebo jim to snad chceš zakázat? Pokud ano, tak to bude ukázkový příklad chování svazáků a bolševiků.

    • Přesně tak. Já bych si tu super ligu určitě zaplatil. Určitě radši než naší kaprligu či LM.

  • Plně souhlasím.Přesně tak se už delší dobu chovám.na komunistickou Čínskou Slavi by taky neměl nikdo chodit.Kdyby to byl klub kterému fandím, tak přestávám chodit.Radši at kopem divizi.O2 jsem zrušil už kvůli tomu Grázlovi Kellnerovi.Po napadení Rusy ve vrběticích si už nekoupím ani ruský vajíčko:)
   nesledovat to, nesázet, protože sázkovky tenhle bordel podporují, neupisovat se a nevyužívat služeb těchto zvrácených lidí a institucí.
   A potom co se ještě děje ve fotblae ohledně rasismu, tak tuhle frašku snad už nemůže sledovat nikdo.Před každým zápasem se sklonuje reasismus.To mě výžně otravuje a sportovní přenos to doslova hyzdí.
   Takže prosím Vás všechny.Nekupovat jejich výrobky, nesledovat je, nevyužívat jejich služeb.Je to naše jediná zbran.Nás normalních prostých lidí.
   A nakonec budete odměněni hrdostí, důstojností a nějakou sebeúctou.

 4. Jako fanouškovi se mi to moc nelíbí. Ale na rovinu, vidíme, jak funguje UEFA, jak se chovají její činovníci atd. Neustálé politické boje, dohady o hovnech. A pak se podíváte do USA, kde sport funguje úplně jinak, bez státních podpor, a hlavně o 100 řádů lépe, včetně návazností na univerzity a školy a my se divíme, že se tomu chtějí přibližovat? Že už se nechtějí podřizovat socialisticky fungující UEFĚ a FIFĚ? Mě to tedy vůbec nepřekvapuje. Jasně, je to o penězích, ale těch problém je tam daleko více, jinak by se toto nedělo….

  • Přesně tak, alespoň ty týmy jsou díky tomu, že jsou nejbohatší i vyrovnané. Budou to skvělé zápasy. Mě nezajímají zápasy Záhřeb vs. Modo či Steaua vs. Teplice, ale Real s Liverpoolem či Chelsea s AC Milán, bych mohl vidět i pětkrát do roka.

 5. No já se tomu vůbec nedivím. UEFA dává drze najevo, jak je zkorumpovaná. Poslední exces s trestním klubů potažmo hráčů bez důkazů, že by vůbec něco spáchali – případ Kedel, vypovídá jasně a o všem. S UEFOU musí spolupracovat jen chudé kluby, které potřebují peníze na chod, rozvoj apod. Kluby, jako Real Madrid apod. UEFU nepotřebují, tak proč se pořizovat mafii, která na vás chce vydělat, když vám nemá jak držet nůž pod krkem

 6. Jako fanouškovi se mi to moc nelíbí. Ale na rovinu, vidíme, jak funguje UEFA, jak se chovají její činovníci atd. Neustálé politické boje, dohady o nesmyslech. A pak se podíváte do USA, kde sport funguje úplně jinak, bez státních podpor, a hlavně o 100 řádů lépe, včetně návazností na univerzity a školy a my se divíme, že se tomu chtějí přibližovat? Že už se nechtějí podřizovat socialisticky fungující UEFĚ a FIFĚ? Mě to tedy vůbec nepřekvapuje. Jasně, je to o penězích, ale těch problém je tam daleko více, jinak by se toto nedělo….

 7. Treba to ted konecne uefa pochopí jak celou dobu vedla ligu mistru spatne.pac nechapu jak ……ligu mistru muze hrat tym ze 4 mista a vytez ceske ligy musi do predkola.

  • Co by v té LM dělali ty České týmy. Sparta je dlouhodobě trapná v zápasech i předkol EL a Slavii ty uspěchy také letos skončí pokud se zázrakem nedostane do skupiny LM což bude letos na hodně dlouhou dobu poslední šance zahrát si LM !

  • TO JE PRAVDA BEZ RANGERS A JEJICH GERRADA A TY CO UMÍ VELMI DOBŘE KOPAT DO HLAVY
   A LEŽÍCÍHO HRÁČE TO NEBUDE ONO. ALE HLAVNĚ ŽE UMÍ DOBŘE KLEČET TO STAČÍ. HURÁ DO SUPERLIGY.

 8. Dyť je to jenom fotbal… 22 maníků se snaží dostat nafouknutý míč do branky soupeře vícekrát než soupeř… a berou za to milióny … neuvěřitelně užitečná a přínosná činnost zdravých, mladých chlapů, která má asi tolik smyslu jako kupovat si ledničku na severní pól…

 9. Nenažranost a nesmyslné přeplácení fotbalistu ať při přestupech z klubu do klubu či jejich obrovské platy je dusledek toho co muselo přijíd a přišlo !! Škoda že UEFA nezavedla max. strop přestupové částky na ceně např. 35 mil.€ a na platovém stropu pro hráče 20 mil.€ ročně ! Platit za jakého koliv fotbalistu částky nad 35 mil.€ a jejich roční plat nad 20mil.€ je zvrácenost a nenažranost ! To nemá se Sportem co dělat ! Dřive měli fotbalisté v západní Evropě 6-10 násobek pruměrného platu občanu toho daného státu a jaké hvězdy a jak dobře hrály !!

  • Ano, je to zvrácený, a to nejsem žádný socialista.Ale ty platy si prostě nezaslouží.Bojužel to vše vyplívá ze sledovanosti diváků a sponzoři tak do toho sypou spustu peněz.
   Takže přestat sledovat:)

 10. jestli je tento článke pravdivý, tak respekt, myslím že spousta hráčů tyto kluby opustí a taková paráda to nebude…

 11. Tohle je šílenost, a pokud tam chtějí tak ať jdou … je tu tolik týmu co potřebuje hrát ligu mistrů a evropu že mi chybět nebudou !!! A jestli se budou chtít vrátit tak pěkně od začátku nejnižší soutěze !!! Ať si šejkové můžou drbat utěrku !!!

 12. Samozřejmě je to o penězích, ale o těch je to přece už i dnes. A jakákoliv nová organizace je mi rozhodně sympatičtější než současná UEFA. Tak doufám, že to spustí už letos.

 13. jóó nejlepší týmy světa už nebaví hrát s těma kopáčema typu Slavie.Paráda!!!Co zápas, to pecka!!!Ostatní šmudlové ať si jdou kopat za barák

  • ŠMUDLA SI TY . NEPOCHOPIL JSTE ŽE JIM JDE PŘEDEVŠÍM O PRAŠULE AŽ POTOM JE DIVÁK. DOUFÁM ŽE TO BUDE MÍT SVŮJ KANÁL SUPERLIGA A ZA SLEDOVÁNÍ SE VÁM PROTOČÍ PANENKY JAK HURVAJSOVY .

 14. To jak si UEFA váží fanoušků je vidět na jejich TV vysílání zápasů v playoff LM a EL. Výkopy časově kolidují. Neumí a nebo to nechtějí naplánovat tak, aby divák viděl vše. Měli by se třeba od premier League učit. Tam je možné vidět za víkend všechny zápasy.

 15. Tak tak, všichni si můžeme dělat, co se nám zachce. Miliardáři i socky. Jenže ono pak nefunguje vůbec nic. Idiot samozřejmě bude argumentovat svazáctvím, gulagy a Severní Koreou. To je holt následek třicetiletého klausovského výplachu mozků.

 16. Prezidentem ligy je prezident Realu Madrid…tak je asi předem jasné, jaký tým bude v lize upřednostňován 😀

 17. Mě baví to skálopevné přesvědčení, že se tam bude hrát super fotbal. Jako byste nikdy neviděli zápas dvou super klubů, kdy se jedni jak druzí devadesát minut kopali do prdele. 🙂 🙂

 18. Mě baví to skálopevné přesvědčení, že se tam bude hrát super fotbal. Jako byste nikdy neviděli zápas dvou super klubů, kdy se jedni jak druzí devadesát minut kopali do prdele, bolely z toho oči a člověk se modlil, aby už byl konec. 🙂 🙂

 19. Nejsem přítelem superligy. Ale zkorumpovaná FIFA a UEFA dostali to o co si koledovali. Nestačí vysoké platy funkcionářů FIFA a UEFA. Ještě berou úplatky za přidělování MS, ME a konání závěrečných zápasů EP. Stejně zkorumpovaný je MOV.

 20. Teda reknu vam,jako dlouholeteho amater. cutalistu by me tato novinka z dlouhodobeho hlediska fakt nelakala.Predstavte si,ze hrajete celou nebo pulku kariery porad proti stejnym tymum,hracum, trenerum,na stejnych stadionech,……………Ja vim na nejakou dobu vam zavrou hubu prachama,ale nakonec to zacne s..t, zadny novy ocekavani,prekvapeni,zadna repre nebo rozechveni pred losovanim,boj o nasazeni do kose,……….Kazdemu co jeho jest,ale toto je jen dalsi zpusob,jak nechutne bohati jeste k vetsimu mamonu mohou prijit(a to nemam na mysli hrace)

  • Na to něco je, a hráčů z těchto klubů nemůže snad jít o pěníze, tak v tom bude něco jiného.

 21. …Můžeme se tak rozloučit s Cristianem Ronaldem, Lionelem Messim, Sergiem Ramosem, Robertem Lewandowskim či Kevinem De Bruynem….))))
  si založí svoji ligu, třeba 2 skupiny po 10 týmech a budou hrát daleko bohatší ligu, podělí to méně celky, mimo superligy oni určitě nezchudnou, postaví dědky z UEFY a FIFY mimo hru, takže taky na tomhle pár miliard ušetří, tohle je dobrý krok o oživení fotbalu. Jen ať to přes všechny klacky pod nohy vyjde

 22. Dávám jim v lepším případě 3 roky. Pak zjistí, že se na to nikdo nedívá, televize nebudou chtít dávat miliardy za práva na vysílání a týmy Superligy budou prosit UEFu, aby je vzala zpátky. Koho by bavilo koukat na to jak spolu hraje pořád dokola 12 týmů? A nic jinýho jim nezbyde, když nebudou smět hrát domácí soutěže. Kolik zápasů mezi sebou budou muset odehrát, aby nahradily ztráty kvůli zákazu domácích soutěží?
  Jen u týmů z PL to je 19 domácích zápasů, kde přijdou o TV práva i peníze za vstupenky a za prodej suvenýrů, kterých se v den zápasu prodá výrazně víc, než jindy.

  • A to nemluvím o domácích pohárech, které jsou zrovna v Anglii také velmi prestižní. A k tomu ještě zákaz reprezentovat svoji zem. Kolik hráčů (kteří už teď mají tolik peněz, že je za život neutratí) bude chtít za další peníze se vzdát možnosti reprezentovat svoji zem? Tohle bude zajímavé sledovat.

   • A Vy si vážně myslíte,že ty zákazy některý z těch týmů bude dodržovat?UEFA i FIFA se můžou stavět na hlavu…

    • Jak dodržovat? Si jako myslíte, že si majitelé Chelsea řeknou, že budou hrát PL a tak jí prostě budou hrát? A myslíte, že fotbalová asociace (FA) té země (která tu PL vede) jim do toho nemá co kecat?:+)))
     UEFA už má s FA dotčených zemí (ale i s dalšími FA) dohodu a kluby co budou hrát SL nebudou hrát domácí soutěže. To není na rozhodnutí těch klubů:+))

 23. Když tak koukám na tabulku PL, tak West Ham a Leicester mají LM už jistou. Pravděpodobně i aktuálně osmý Everton. Zabojovat o ní mohou i dvanáctí Wolves. A jak bude sestup? Nechají 3 spadnout a 9 jich postoupí? Nebo nikdo nespadne a postoupí jich do PL jen 6?

 24. Bayern oficiálně oznámil, že nepodporuje Superligu a ani další týmy z Bundesligy do ní nejdou…

 25. No jo no. Mě když se v práci nelíbí, nebo nejsem spokojený tak jdu taky za lepším, ne? Fandím a držím pěsti. Aspoň bude zábava 👍👍👍

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?