Reklama

Komplikace pro reprezentaci. Ve Skotsku bydlet nebude, na EURO bude lítat z Prahy

Pandemie koronaviru komplikuje takřka vše, co se dá. Naposledy znemožnila týmu České republiky bydlet při mistrovství Evropy ve Skotsku, kde odehraje první dva zápasy skupiny.

Zdroj: Tadeáš Bednarz, CC BY-SA 4.0

Skotská vláda nasadila drsné podmínky, které by mohly ohrozit účast reprezentace na EURO. Už v případě jednoho nakaženého na covid by totiž musel celý tým do karantény, tím pádem by nemohl odehrát zbývající duely.

“Přitom podle UEFA Return to Play Protocol, kterým se řídí všechny evropské fotbalové reprezentace, se má pozitivně testovaný přesunout do izolace a zbytek mužstva může po přetestování pokračovat v reprezentačním srazu. Skotské vládní instituce však výjimku neudělily a nadále trvají na svém postupu. Ostatní státy, ve kterých se evropský šampionát bude konat, pravidla UEFA respektují,” uvedla FAČR ve svém prohlášení.

Česká i chorvatská strana a UEFA se toto nařízení snažily za každou cenu změnit, Skotové ale toto pravidlo měnit nehodlají a tak se vedení obou reprezentací muselo zařídit jinak.

Nakonec tak po dobu šampionátu budou svěřenci Jaroslava Šilhavého bydlet v Praze a ne v Edinburghu, jak bylo původně plánováno. Stejný postup zvolili i Chorvaté.

“Nebylo možné přesunout na poslední chvíli kemp během EURO jinam než do Česka, protože už v neděli třicátého května začíná sraz reprezentace. Navíc v době, kdy se obtížně cestuje, není ani možné basecamp jinde než v Česku řádně připravit. Náklady spojené s touto nečekanou změnou platí UEFA,” uvedl Martin Malík, předseda výkonného výboru FAČR.

“Český tým tak aktuálně řeší ubytování, domlouvá tréninkové hřiště a chystá logistiku. Příprava basecampu v Edinburghu trvala více než rok – teď se vše musí zvládnout maximálně za týden, protože už 6. června se reprezentace vrátí ze soustředění v Itálii,” uvedla dále fotbalová asociace ve svém prohlášení.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zas.aný jsou Skoti. Čehůni a Chorvati měli říct jasně, že za těchto podmínek do Skotska hrát nepojedou. UEFA by to musela řešit, těžko kontumací. To není tak snadný,jak vyjebat s chudákem Kúdelou. No, jestli tam chytnou někoho nakaženýho, to bude dobrá bramboračka. Ale ona už je, s tím nesmyslem, hrát to v deseti zemích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené