Spojte se s námi


Fotbal

Komentátor Pavel Čapek nevhodně pochválil divačku a vysloužil si za to kritiku

Česká televize řeší „skandál“. Co se vlastně přihodilo? Fotbalový komentátor Pavel Čapek pochválil divačku za její fundovaný názor na utkání mistrovství světa ve fotbale.

Publikováno

dne

Česká televize řeší „skandál“. Co se vlastně přihodilo? Fotbalový komentátor Pavel Čapek pochválil divačku za její fundovaný názor na utkání mistrovství světa ve fotbale.

Stalo se to po skončení čtvrtečního duelu mezi Švýcarskem a Kamerunem. Pavel Čapek komentoval ve studiu společně s Erichem Brabcem utkání, které skončilo výhrou Švýcarů v poměru 1:0. Při závěrečném hodnocení se do soutěže dovolala divačka a uznávaný komentátor se jí zeptal, jak se jí utkání líbilo.

„Dívala jsem se až na druhou půlku, ale utkání se mi docela líbilo. Už byly k vidění asi i lepší zápasy, špatný fotbal to ale nebyl,“ odpověděla divačka, která se dovolala do studia České televize.

„No, na ženu je to velice kvalitní hodnocení, musím vás pochválit,“ reagoval zkušený Pavel Čapek. Nad jeho reakcí se nepozastavil host ve studiu Erich Brabec, ani samotná volající dáma, a telefonát pokračoval v přátelském a uvolněném duchu dál.

Nečekanou odezvu však měl na sociálních sítích a někteří lidé se podivovali, že si v dnešní době někdo dovolí posuzovat znalostí lidí na základě jejich pohlaví.

Fotbal u žen roste na popularitě. Přibývá dívčích týmů a už není žádnou výjimkou, že ženy fotbal pískají jako rozhodčí. Také v hledištích vídáme nezanedbatelné procento žen. Přesto pro většinu žen fotbal není zrovna oblíbeným tématem, o čemž svědčí i fakt, že do podobných pořadů se častěji dovolají muži.

Robert Záruba se omluvil, pak se ale kolegy zastal

Pavel Čapek tedy příspěvek fanynky, která se dovolala do studia, ocenil. Žena nakonec správně odpověděla i na soutěžní otázku a vyhrála fotbalový míč.

Nicméně podle některých diváků Čapek divačku urazil a šéfkomentátor sportovní redakce Robert Záruba se za větu svého kolegy omluvil. To ale některým nestačilo a Českou televizi kritizovali za to, že není schopna najít kvalitní moderátory.

To už bylo dost i na Zárubu. „Urážky píšete zbytečně. Pavel Čapek je zkušený a dobrý televizní žurnalista. Protože sleduju dost zblízka vývoj adeptů sportovní žurnalistiky, mám docela přehled a taky hodně srovnání,“ cituje jej slovenský server Sportnet.

Zdroj: Sportnet.sk, Česká televize

Reklama

Oblíbené