Spojte se s námi


Evropská liga

KOMENTÁŘ: Rozhodčí pokazil fanouškům jedinečný zážitek. Na AC Milán se i kvůli němu nebude vzpomínat v dobrém

Dvacet minut ve slušném tempu ze strany Slavie, pak ale faul Tomáše Holeše, dlouhé ošetřování a následně nesmyslné povolání hlavního sudího Glenna Nyberga k monitoru. Kapitán Slavie šel předčasně do sprch, stejně jako ambice sešívaných na postup.

Publikováno

dne

Dvacet minut ve slušném tempu ze strany Slavie, pak ale faul Tomáše Holeše, dlouhé ošetřování a následně nesmyslné povolání hlavního sudího Glenna Nyberga k monitoru. Kapitán Slavie šel předčasně do sprch, stejně jako ambice sešívaných na postup.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Fanoušci Slavie se na rozhodčí zlobili již po prvním utkání. Vyloučení Malicka Dioufa ale zpětně odsouhlasil i Jindřich Trpišovský. Klasická červená, kterou si hlavní rozhodčí obhájí, jelikož z pohledu kamer zákrok vypadal hrozivě. Přestože se Christian Pulišič nezranil.

Tentokrát Tomáš Holeš pouze došlápl Davideho Calabriu. Čeští fotbaloví experti po utkání zmiňovali, že kdyby si oba hráči role prohodili, červená by nepadla.

Je to ale o něco více úsměvné. K zákroku by se za normálních okolností VAR ve čtvrtek nevracel, jenže italského obránce ošetřovali lékaři tak dlouho, že v podstatě dali sudímu podnět k přezkoumání.

Křivda za utracené peníze

Hráčům Slavie se pár minut po vyloučení dařilo i v oslabení dominovat, s ohledem na kvalitu soupeřova útoku ale postupně AC pouštěli do velkých šancí. Když o poločase panovalo skóre 0:3, nejeden fanoušek si na tribuně povzdechl ve stylu: „Takové peníze za lístek a rozhodčí to pokazí ve 20. minutě.“

Na tribunách panovala vyloženě agresivní atmosféra. Těžko pátrat v minulosti, kdy slávističtí příznivci reagovali tak podrážděně při každém nedovoleném zákroku. Ve druhé půli dokonce celý stadion skandoval: „UEFA-Mafia“.

Chování fanoušků Slavie může mít dohru v podobě zavření části stadionu v předkolech další pohárové sezony. Utkání se dvakrát přerušilo, protože čárové rozhodčí ohrožovaly létající kelímky z hlediště.

Hořké vzpomínky na AC

Přestože od dvojzápasu Slavie s AC Milán se čekal vyrovnaný fotbal, opravdu vyrovnaný z pohledu hráčů na hřišti byl v součtu jen 46 minut. A to se ještě v odvetě deset minut jen ošetřovali Mike Maignan s Calabriou.

Už v Miláně panovala poměrně negativní atmosféra, fanouškovské tábory se více než slavění gólů věnovaly tomu, aby pomocí prostředníčků naštvaly druhou stranu.

V Praze to po vyloučení Holeše bylo vyloženě peklo, které vyvrcholilo v závěru. Na kapitána AC Thea Hernandeze létaly z publika kelímky, on se naštvaně zvedl a cosi směrem k příznivcům Slavie zakřičel. Velký den skončil poněkud smutně. Velkou měrou kvůli podobnému výroku rozhodčích.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.