Komentář: Rasisté opět útočí! Nadávky za kleknutí jsou zcestné, žádat respektování základních lidských hodnot není politika

Zas a znovu se projevila (ne)tolerance a úroveň společnosti v České republice. Namísto fotbalového výkonu se řeší, že reprezentanti poklekli na podporu boje proti rasismu. Nutno podotknout, že to fotbalisté na sociálních sítích pořádně schytali. A vyjádření ředitele PR oddělení FAČR? Také o něčem vypovídá.

Zdroj: twitter

Reprezentace České republiky padla ve Skotsku 1:0. V první řadě se ale neřeší výsledek, ani poměrně dobrý výkon. Řeší se pokleknutí fotbalistů na začátku utkání. A že si toho hráči i realizační tým museli počíst!

Tolik nenávisti, zmanipulovanosti a také malosti na hromadě se jen tak často nevidí. Ovšem, je dobře, že se tak stalo. Částečně. Člověk by totiž řekl, že se aspoň lze podívat, jak velkým problémem rasismus v české, moravské a slezské společnosti jest.

Když totiž někde zakřičel něco rasistického či si zahrál na opici ve snaze být hrdinou někdo v kotli kteréhokoliv z ligových klubů, neřešilo se to. Nikdy. Vždy se to nějakým způsobem přešlo a nějakých trestech, které jsou v zahraničí běžné, nemůže být řeč.

Kluby se proti rasismu dostatečně nevyhrazují, natož pak FAČR. To je však problém. Jak jinak s rasismem totiž bojovat, než že se bude trestat a než že se proti němu kluby oficiálně postaví? Samozřejmě to lze řešit tak, jak to udělala Sparta, která se prakticky zbavila všech svých hráčů tmavé pleti. Ovšem myšleno s nadsázkou. Nicméně rasisté v jejich řadách si tedy musí užívat.

Naneštěstí se k situaci mimo běžné občany začali vyjadřovat někteří politici, kteří se ihned snažili nahnat politické body a zase posílit nenávist v lidech. A že volili silná a nepěkná slova, která rozhodně nebyla vhodná.

Když pak ještě ředitel PR oddělení FAČR na sociální sítě napíše, že svaz pouze dodržel požadavky hostitelské strany a že FAČR věří, že sport by měl být apolitický, ničemu to nepomůže. Obzvláště vzhledem ke skutečnosti, že tolerance a respektování dlouhodobě znevýhodňované rasy je základní lidská hodnota, nikoliv nějaký druh politiky.

A jestliže FAČR věří, že sport má být apolitický, tak proč funguje tak, jak funguje? Proč omezil práva moravské komoře? Proč se v zákulisí mluví o jejím zrušení? Proč se obecně řeší nějaké pokleknutí a ne to, jak (ne)čistý je fotbal v našich končinách?

Proč se neřeší, že namísto velkého státního znaku, který by reprezentoval Čechy, Moravu i Slezsko, je v logu svazu i na dresu pouze český lev? Proč se neřeší, že svaz je prakticky veden StBákem? Je mnoho věcí, které by se měly řešit více.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Rasisté jsou všichni přiznivci a podporovatelé odporné organizace BLM ne jejich odpurci !!! Čeští poklekávači ať tahnou z reprezentace ať tahnou do Ameriky a tam třeba černochum líbají nohy když jsou jejich milovníci a zastánci !!!

 2. Pane Langr nezapomněl jste si vzít prášky? Nesledujete situaci kolem BLM i jinde než v jednostranně informujících médiích? Zjistil jste si něco o těch co toto teroristické hnutí založili? Víte něco o jejich cílech? Zkuste použít třeba jen youtu.be pokud jste líný sledovat více zdrojů. Jste víc k smíchu nebo k pláči? Přiznám, že sám nevím, ale jste každopádně šašek.

 3. Dnešním dnem KONČÍM s “naším” repre. Myslel jsem,že máme aspoň krapet hrdosti,ale BOHUŽEL NE!! To se budeme klanet černym,ale bílým ne? Seru na BLM

 4. BLM je samo o sobě tak trochu dost rasistická organizace , ale sluníčkář Pavel Langr toto motto jen zneužívá k neuvěřitelnému blábolu . Být Vámi tak se zamyslím sám nad sebou a nahradím slovo black minimálně slovem all.

 5. Pane Langr, je naprosto správné, že se to poklekávání mezi fanoušky řeší. Gesto pokleku totiž symbolizuje uznání podřízenosti, bez ohledu na to, zda jde o sport, otroctví, vazalství či náboženství. Stačí se podívat trošku do historie, kdo a před kým poklekal, či byl donucen pokleknout. Poklekají – zjednodušeně řešeno – vždy méněcenní či poražení před výše ceněnými a hodnotnějšími. Otrok před svým pánem, nepřítel před vítězem bitvy, vazal před králem, věřící před knězem, papež a církev před Bohem. A v tomto případě uznávají svoji podřízenost čeští bílí fotbalisté před čenošskou rasou. Naskytá se tedy otázka, kdo je tady vlastně rasista? Fanoušek nebo příznivec BLM? Je bílá rasa opravdu méně cenná než černá? Pokleknutí není symbol solidarity nebo omluvy, je to symbol podřízenosti. Proto to u fanoušků rezonuje na podvědomé úrovni a s rasismem to nemá nic společného.

 6. Fakt mě baví ty světaznalé komentáře čechů na sociálních sítích. Lidi, co černocha viděli maximálně v televizi jsou strašní odborníci na jejich postavení ve společnosti a děsně tomu rozumí.
  Ne, češi nejsou rasisti. Oni jsou jenom omezení a ani o tom neví.

 7. Znevýhodněná rasa? Černoši v USA? Byl jste tam někdy? Myslím za posledních 25 let. Evidentně ne. Jak může někdo respektovat hnutí které zvýhodňuje jednu barvu kůže nad všechny ostatní? Nemělo by záležet na všech lidech nehledě na rasu? Jste rasista Langre. Nesouhlas svést na rasismus chce silný žaludek.

 8. Zajimalo by me zda pan slunicko Langr zaznamenal třeba tohle: ‘Good riddance to another racist’: BLM supporters post hateful messages on Facebook page of young mom, 24, who was shot dead moments after she said ‘all lives matter’ during an argument… Nebo kdyz BLM (vcetne bilych clenu) oslavovalo vrazdu maleho kluka ktery mel smulu ze jako beloch vjel na prijezdovou cestu souseda cernocha a ten ho popravil strelou do hlavy. Jasne mainstream media o tom nepsala, protoze to se slunickovym radoby novinarum nehodi do kramu… Ovsem staci nesledoval pouze media ktera jsou znama svym levicovym krytim podobnych incidentu kterych je jak hub po desti a jim se nehodí do krámu. Langr podporuje teroristy a jeste ma tu drzost obvinovat nekoho z rasismu.

 9. Hrozný clickbait tento článek… Myslím že autor sdílí názor diskutujících, ovšem má prémie za počet přečtení…

 10. A terazky mi povedztě, Langre, čo vy si predstavujetě pod takým slovom politika? Vy tvrdíte že BLM není politika? Sledujete situaci v USA? Pokud ano, vám přijde BLM apolitické? Vy asi nejste nejostřejší tužka v penálu…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.