Spojte se s námi


Fotbal

Komentář: Každoroční trable v PSG – vypadnutí v Lize mistrů a tým bez motivace. Jde to změnit?

PSG prochází každoročním období, kdy tým vypadl z Ligy mistrů, a tak nějak ztratil motivaci o něco hrát. Hráčům Paříže v tomto opravdu do karet nehraje moc faktorů, je zde nějaké světlo na konci tunelu?

Publikováno

dne

PSG prochází každoročním období, kdy tým vypadl z Ligy mistrů, a tak nějak ztratil motivaci o něco hrát. Hráčům Paříže v tomto opravdu do karet nehraje moc faktorů, je zde nějaké světlo na konci tunelu?

Každoroční situace

Nedělní zápas francouzské Ligue 1 přinesl překvapení. Hvězdami nabité PSG podlehlo v Parku Princů nad Stade Rennais v poměru 0:2. V lize tak doma prohrálo po skoro dvouletém období bez porážky.

I přes šokující domácí prohru je Paris Saint Germain stále na čele francouzské ligy, dokonce s pohodovým náskokem sedmi bodů. Je tak vysoce pravděpodobné, že i tento rok si klub z hlavního města dokráčí za ligovým titulem.

Je tedy jasné, že Pařížany tato ztráta moc dlouho mrzet nebude. Narozdíl od nepovedeného dvojzápasu s německým Bayernem Mnichov, který pro PSG znamenal konec v milionářské soutěži.

PSG se do této situace dostává docela často. Vypadnutí z Ligy mistrů znamená pro klub velkou tragédii, protože je jasné, že ani v tomto roce nezdvihne nad hlavu vysněnou trofej pro vítěze Ligy mistrů. Je to vlastně to hlavní podle čeho se hodnotí trenér.

Bezkonkurenční v lize

A mezitím, co se všechny zraky fanoušků PSG upírají na Ligu mistrů, francouzská liga se bere každoročně jako povinnost. Není se čemu divit, například v porovnání platů konkurenti neuvěřitelně zaostávají. Na domácí scéně zkrátka Paříž nemá momentálně konkurenci.

I když se to může zdát jako výhoda, ve skutečnosti to na klub působí přesně naopak. Nejlepší týmy na světě totiž potřebují nastupovat proti podobně kvalitním celkům, jen tak se budou moci zlepšovat a testovat své limity.

Ano, to se každoročně děje v Lize mistrů, ale většinou Paris Saint Germain vypadne velmi brzy, a tak jim zase chybí porovnání s těmi nejlepšími světovými týmy (V posledních letech se Francouzům povedlo jednou dokráčet až do finále, ale nutno dodat, že los byl velmi příznivý).

Světlo na konci tunelu?

Bohužel všechny nevýhody, které s sebou nese hraní v méně kvalitní soutěži bude PSG pociťovat podle mého názoru i v dalších letech. Přece jenom přeskakovat mezi dvěma rychlostními stupni musí být pro tým enormně náročné.

Týmu přitom ani náhodou nejde vyčíst malá kvalita hráčského kádru, přesně naopak, tým je jak známo nabitý těmi největšími hvězdami v čele s Messim a Mbappém.

Přece jenom tady ale vidím jedno pomyslné světlo na konci tunelu pro PSG. To by podle mě měl přinést nový formát Ligy mistrů, který nabídne mnohem více zápasů s kvalitními soupeři, než jak tomu bylo doposud. Nového formátu se dočkáme již od sezóny 2024/25. Vidíte to podobně?

Zdroj: Ligue1

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.