Spojte se s námi


Fortuna liga

KOMENTÁŘ: Bohemians mohou Bodo Glimt vyřadit, nasvědčují tomu rozpoložení obou soupeřů

Za necelé dva týdny to vypukne, Bohemians po dlouhých letech vstoupí do pohárové Evropy. Čeká je první utkání s norským vicemistrem Bodo Glimt, které aktuálně není v ideální formě.

Publikováno

dne

Za necelé dva týdny to vypukne, Bohemians po dlouhých letech vstoupí do pohárové Evropy. Čeká je první utkání s norským vicemistrem Bodo Glimt, které aktuálně není v ideální formě.

Klokani loni prožili historickou sezónu. Dvakrát porazili obhájce titulu z Plzně, remizovali s budoucím mistrem Spartou a zatímco loni hráli baráž, letos se skrz čtvrté místo dostali do druhého předkola Konferenční ligy.

Suverénní příprava

Bohemians na povedenou sezónu navázali v přípravě. Ze šesti utkání prohráli jediné, včetně triumfu 2:0 nad slavným Partizanem Bělehrad, který loni prošel do vyřazovací fáze Konferenční ligy.

Rozjetou Jihlavu v generálce Bohemka smetla jednoznačně 6:0, přičemž druholigový celek předtím porazil Spartu i Liberec. Klokani si poradili též se slovenskými Košicemi a maďarským Zalaegerszegem.

Bodo od losu zesláblo

Glimt po sezoně bez titulu letos dominoval a dominuje. Na čele tabulky má devítibodový náskok, poslední měsíc šly ale výkony i výsledky dolů. Minulá dvě kola byla sice vítězná, avšak nikterak přesvědčivě (2:0, 2:1).

Na přelomu června a července to bylo ještě horší. Bodo málem vypadlo z poháru, postup zařídily až dva góly v nastaveném čase. V lize to byla remíza s Molde, ještě předtím nečekaná prohra se Stromsgodsetem.

Výhoda „domácí“ odvety

Bohemians si budou muset zvyknout na umělou trávu. Výhodou je, že v Norsku hrají první utkání, tudíž v odvetě na Letné budou vědět, co jim stačí k postupu. A pokud na serveru naváží na přípravu, výsledek to může být dobrý.

Přestože se nebude hrát v Ďolíčku, pro fanoušky se jedná o jedinečné evropské utkání a na tribunách ze sebe vydají to nejlepší. Vejde se jich tam skoro 20 tisíc, pokud bude takový zájem.

Zdroj: Bohemians Praha 1905

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.