Spojte se s námi


Chance Liga

Koller: Slavia bude v nadstavbě ještě silnější. Gólmani? Ani jeden neví, na čem je

Slavia ve čtvrtek vypadla ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, musela se ale rychle vzchopit, jelikož již v neděli ji čekalo důležité ligové utkání s Jabloncem. Jak slávistickou situaci v rozhovoru pro iSport hodotil někdejší český reprezentant Jan Koller.

Publikováno

dne

Slavia ve čtvrtek vypadla ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, musela se ale rychle vzchopit, jelikož již v neděli ji čekalo důležité ligové utkání s Jabloncem. Jak slávistickou situaci v rozhovoru pro iSport hodotil někdejší český reprezentant Jan Koller?

Slavia do nedělního zápasu nešla v ideálním rozpoložení. Ve čtvrtek smolně vypadla z Evropské konferenční ligy, ve čtvrtfinále ji vyřadil Feyenoord Rotterdam, což někteří hráči měli stále v hlavách.

Samotné utkání bylo hodně bojovné, kvůli špatnému terénu oba týmy volily často nakopávané míče, jeden z nich využil ke skórování Ivan Schranz. Sešívaní nakonec ze serveru Čech odjeli s důležitou výhrou 2:1.

„Umím si představit, že pro slávisty nebylo jednoduché těsně po vyřazení z Konferenční ligy přepnout zpátky na domácí soutěž. Nicméně se dala po Feyenoordu dohromady, ustála to a má velkou šanci jít do nadstavby z nejvýhodnější pozice,“ řekl v rozhovoru pro iSport Jan Koller.

Slavia se v nabitém programu opírá o nezvykle široký kádr. Od začátku jarní části sezóny hrála již sedm anglických týdnů, šestkrát kvůli Evropské konferenční lize, jednou se ve středu střetla se Spartou v rámci MOL Cupu.

Rotaci si Jindřich Trpišovský mohl dovolit i v Jablonci, do základní sestavy postavil pouze čtyři hráče, kteří startovali ve čtvrtek, gólového hrdinu posledních týdnů Ibrahima Traorého, dále Tarase Kačarabu, Alexandera Baha a Ivana Schranze.

„Slavia hraje hodně náročný fotbal a změny se jí hodily. Dá se čekat, že v nadstavbě bude se všemi uzdravenými a odpočatými hráči ještě silnější. V Jablonci nehráli Provod, Hovorka či Holeš, což jsou všechno opory,“ pokračoval nejlepší střelec české reprezentace.

Největším tématem zůstává post gólmana. Před sezónou měl Ondřej Kolář nedotknutelnou pozici, v průběhu podzimu se naopak stal jedničkou Aleš Mandous. Nyní se mezi třemi tyčemi střídají.

Trpišovský se často rozhoduje podle stoperů. Když hraje dvojice Aiham Ousou, Kačaraba, většinou nastoupí Mandous, v případě nasazení Davida Hovorky či Ondřeje Kúdely dostává kvůli souhře šanci Kolář. A právě Kolář chytal v Jablonci.

„Celkem se to dalo čekat. Mandousovi se proti Feyenoordu moc nedařilo, navíc Slavia gólmany hodně střídá. Nevím ale, jestli je to pro ně dobré. Ani jeden z nich neví, na čem je, což psychice nepřidá. Každopádně Kolář to v Jablonci zvládl, za jediný gól nemohl,“ dodal Koller.

Zdroj: iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.